Latvijā
Sabiedrība

Divas stundas mamma dēlus izmisīgi meklēja pati: Rīgas peldvietās pazuduši septiņi bērni 2

RPP. Ilustratīvs attēls.

Aizvadot vienu no siltākajām šīs vasaras dienām, Rīgas pašvaldības policijas glābēji oficiālajās peldvietās vakar atraduši un pie mammām nogādājuši septiņus nomaldījušos bērnus.

25.jūlijā īsi pēc 14 glābšanas stacijā “Vecāķi” tika saņemts zvans no kādas satrauktas sievietes, kura ziņoja par sava sešus gadus vecā dēla pazušanu. Glābēji, izmantojot kvadriciklu, nekavējoties devās puisēnu meklēt. Zēns atrasts aptuveni 100 metrus no glābšanas stacijas un nogādāts atpakaļ pie mātes.

Nepilnu stundu vēlāk glābšanas stacijas “Vecāķi” darbinieki saņēma vēl vienu zvanu no kāda vīrieša, kurš paskaidroja, ka ar sievu atpūties pludmalē un pazudusi viņu četrus gadus vecā meita. Glābēji nekavējoties devās meklēt bērnu. Apsekojot peldvietu, aprakstam atbildoša meitene pamanīta aptuveni 100 metrus no glābšanas stacijas. Bērns nogādāts pie vecākiem.

Atgriežoties glābšanas stacijā, tika saņemts vēl viens zvans no kādas satrauktas mātes, kura paskaidroja, ka viņai pazuduši divi dēli – astoņus un 15 gadus veci. Sieviete bērnus meklējusi divas stundas līdz beidzot nolēmusi ziņot likumsargiem. Apsekojot pludmali, abi zēni atrasti lēkājam pa viļņiem. Puikas paskaidroja, ka nav pamanījuši kā attālinās no apmešanās vietas. Bērni nogādāti mātei un atgādināti pamata drošības noteikumi pie ūdenstilpnēm.

Pulksten 17.30 glābšanas stacijā “Vecāķi” ieradās kāda satraukta sieviete, kura pastāstīja, ka aptuveni 200 metrus no stacijas pazudusi viņas septiņus gadus vecā meita. Izmantojot kvadriciklu, apsekota norādītā teritorija un pamanīta aprakstam atbilstoša meitene. Bērns paskaidroja, ka nolēmis aiziet līdz ūdenim, taču, kad atgriezies, nav spējis atrast mammu. Meitenīte nodota mātei, taču tajā brīdī saņemta informācija par citu bērns, kurš slīkstot jūrā.

Glābēji, nepaspējot pabeigt preventīva rakstura pārrunas, steidzās jau uz nākošo notikuma vietu. Raudošā izsaucēja skaidroja, ka pamanījusi kā viņas 11 gadus vecais dēls paiet zem ūdens un nav iznācis krastā. Sieviete norādīja precīzu bērna pazušanas vietu. Kopā ar vairākiem brīvprātīgajiem apsekota notikuma vieta. Puisēns atrasts ārpus meklējamās vietas lēkājam pa viļņiem. Puika līdzīgi kā vienā no iepriekšējiem gadījumiem bija lēkājis pa ūdeni līdz nomaldījies.

Savukārt glābšanas stacijā “Vakarbuļļi” pulksten 14.10 vērsās kāds piecus gadus vecs puisēns, kurš glābējiem pastāstīja, ka pazaudējis mammu. Izmantojot skaļruni, izziņota informācija par bērna atrašanu. Pēc neilga laikā glābšanas stacijā ieradās zēna māte.

Visos gadījumos ar vecākiem pārrunāti drošības jautājumi.

LA.lv