×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. jūlijs, 2015
Drukāt

Dombrovskis: Reformu veikšana Grieķijā ir izdevīgāka, nekā defolts un izstāšanās no eirozonas (8)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Reformu veikšana Grieķijā ir izdevīgāka, nekā defolts un haotiska izstāšanās no eirozonas, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” teica Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis (V).

Viņaprāt, arī eirozonas valstīm ekonomiski izdevīgāk būtu, ja Grieķija paliktu eirozonā, īstenotu reformas un atjaunotu ekonomiku. Taču lai to izdarītu, ir jāredz skaidrs Grieķijas valdības plāns.

Dombrovskis atzina, ka daudzu eirozonas valstu sabiedrībās ir negatīvs noskaņojums par palīdzību Grieķijai. Taču esot jāsaprot, ka Eiropā pastāv stabilitātes mehānisms un tā palīdzību var lūgt jebkura valsts. Saņemot palīdzību, Grieķijai ir jāievēro starptautiskā aizdevuma nosacījumi, ir jāveic nopietni taupības pasākumi.

Politiķis atzīmēja, ka, vērtējot procentuāli pret iekšzemes kopproduktu, līdz šim Grieķija ir veikusi tādus taupības pasākumus, kuru apjoms ir lielāks nekā pasākumi, kurus īstenoja Latvija.

Kā ziņots, Eiropas Savienība (ES) piektdien oficiāli apstiprināja īstermiņa aizdevuma piešķiršanu Grieķijai 7,16 miljardu eiro apmērā, iepriekš paziņoja Dombrovskis.

“Mēs esam panākuši vienošanos par pagaidu finansējumu. Šo vienošanos atbalsta 28 [ES] dalībvalstis,” žurnālistiem norādīja Dombrovskis, piebilstot, ka šis pagaidu aizdevums nodrošinās Grieķijai iespēju pirmdien veikt parādsaistību maksājumu Eiropas Centrālajai bankai (ECB).

ES valstu ziņojumā teikts, ka šie līdzekļi tiks piešķirti divos maksājumos, ļaujot Grieķijai arī nokārtot savus nokavētos parādsaistību maksājumus Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF).

Dombrovskis arī sacīja, ka, visticamāk, būs nepieciešamas vairākas nedēļas, lai noformētu Grieķijas trešo glābšanas programmu, un to būtu ieteicams paveikt līdz 20.augustam, kad Grieķijai jāveic vēl viens parādsaistību maksājums ECB.

Kā ziņots, Grieķijas parlaments ceturtdienas rītā atbalstīja smagās reformas, kuras pieprasīja veikt starptautiskie aizdevēji apmaiņā pret jaunu palīdzības programmu.

Eirozonas dalībvalstis piedāvājušas Atēnām iespēju nākamo trīs gadu laikā saņemt līdz pat 86 miljardus eiro lielu aizdevumu, taču Grieķijai strauji jāīsteno darba tirgus un nodokļu reformas.

Parlamentam vienošanās nosacījumi bija jāapstiprina līdz trešdienai, lai pēc tam to varētu darīt arī citu eirozonas valstu parlamenti.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. par to kas izdevīgāk Grieķijai lems GRIEĶI ,bet ne ECB un SVF.

  • Ne jau grieķi tur lemj (neesi naivs un nedomā ka citi ir tādi), bet komunisti, kas paslēpušies zem socialistu šiltes. Tie grib draudzēties ar Pū, bet smelt labumus no EU.

 2. D. = nožēlojams grāmatvedis Atbildēt

  Vienotības Dombrovskis varēja paklusēt Grieķijas jautājumā. Kur noved viņa kā marionetes klausīšanā ārzemju “konsultantiem” mēs jau redzējām – 1/4 iedzīvotāju izdzīšanāemigrācijā un vietējās ražošanas sagraušana.

 3. Vienā vārdā-brīnišķīgi Atbildēt

  Vēl tikai Latvijai jāpāriet pilnībā uz progresīvo ienākuma nodokli,kā solīji mums pēc 2009.gada 9.jūnija valdības ārkārtas sēdes!

 4. Dombrovskis bez virtuālajiem IKP procentiem nav nemaz iedomājams!

 5. Tavas “reformas” aizmirsuši vēl neesam!

 6. Kad Latvija atjaunos savu ekonomiku? Kad sāks atkal strādāt VEF un daudzās ādu un apavu fabrikas,lai apavus armijai nebūtu jāiepērk ārzemēs?

 7. Vai tad Grieķija ir palielinājusi PVN pārtikai vairāk par Latvijas 21% un samazinājusi neapliekamo minimumu zemāk par Latvijas 75 eiro?

Draugiem Facebook Twitter Google+