×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. jūnijs, 2014
Drukāt

Druviete sola nākamgad saglabāt skolu tīklu; 14 mācību iestādes reorganizēs (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas izglītības iestāžu tīkls būs tāds pats kā līdz šim, šodien žurnālistiem paziņoja izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V), vēl piebilstot, ka ar 1. septembri tiks reorganizētas 14 mācību iestādes.

Šo pretrunīgo viedokli Druviete skaidroja ar lielo skolu skaitu: “Latvijā ir vairāk nekā 800 skolu. Pašreiz pārmaiņas notiek 14 skolās. Tas ir pietiekams pamats apgalvojumam, ka būtiskas pārmaiņas Latvijas skolu tīklā nenotiek.”

Pēc aģentūras LETA aprēķiniem, šādas, pēc ministres domām, nebūtiskas izmaiņas skars aptuveni 400 skolotājus un teju 2000 skolēnus 13 pašvaldībās.

Lejasstrazdu pamatskolas direktore Elfrīda Vaškēviča sarunā ar aģentūru LETA atklāja, ka līdz ar pamatskolas reorganizāciju, nosakot, ka tajā izglītību nodrošinās tikai līdz sestajai klasei, trīs skolotāji paliks bez darba.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sniegtā informācija liecina, ka pašlaik apstiprināta trīs skolu apvienošana, četru izglītības iestāžu slēgšana. Turklāt joprojām aktuāls jautājums par vēl divu skolu likvidāciju un četru skolu apvienošanos.

Ar 1. augustu pārmaiņas skars Tērvetes novada skolas, kur četru skolu vietā būs palikušas vien divas.

Savukārt ar 31. augustu trīs skolām Dobeles novadā tiks samazināts izglītības līmenis – turpmāk Lejasstrazdu un Krimūnu pamatskola būs pārtapusi par sākumskolu, skolēnus apmācot līdz sestajai klasei.

Ministre norādīja, ka viņas, kā arī IZM, galvenā prioritāte ir gādāt par mazo skolu saglabāšanu, nevis slēgšanu, jo “lauku skolas ir rajonu centri un mazās dvēseles”. Tomēr Druviete norādīja, ka visiem esot skaidrs, ka minimālais skolēnu skaits vidusskolu klašu atvēršanai ir nepieciešams.

Šonedēļ publiskajā telpā nonākusī statistika par Latvijas skolām un vidusskolu posmā esošo skolēnu skaitu atklāja, ka valstī ir teju simt skolas, kurās skolēnu skaits vienā vidusskolas klasē ir mazāks nekā pašlaik diskutētais minimālais skolēnu skaits vidusskolas klases formēšanai – 15 skolēnu novados un 18 – pilsētās.

Lai gan Druviete norādīja, ka pašlaik IZM nav apstiprināti nekādi kritēriji, kā arī skolu pastāvēšana ir pašvaldību, kas ir šo skolu dibinātājas, pārziņā, statistikas dati liecina, lai arī kādi kritēriji tiktu pieņemti, ļoti daudzas skolas nākotnē saskarsies ar jautājumu par savu turpmāko pastāvēšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Dīvaina valsts: pašvaldībai nav tiesības ražot,tikai sadalīt,bet ir tiesības visu slēgt.Apsveicu Viļakas novadu ar divām slēgtām skolām: Kupravas un Mežvidu pamatskolām(107 gadi).

Draugiem Facebook Twitter Google+