Kultūra
Literatūra

Durbes pilī atvērs Māras Zālītes grāmatu “Paradīzes putni”1

Foto: LETA

Šodien plkst.18 Durbes pilī tiks atvērts dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes jaunākais romāns “Paradīzes putni”, informē Tukuma muzeja Komunikācijas nodaļas vadītāja Kristīne Ozola.

Zālītes autobiogrāfiskais romāns “Pieci pirksti” ieguvis ne tikai plašu lasītāju, bet arī profesionāļu atzinību, un autore bija solījusi turpinājumu.

“Nu šis brīdis ir pienācis – lasītāji saņem romāna “Pieci pirksti” otro grāmatu “Paradīzes putni”. Jaunā prozas darba grodā dramaturģija un precīzās poētiskās detaļas spilgti un nepielūdzami tēlo aprakstīto laikposmu, kas desmitgadīgajai Laurai ir vienīgā realitāte, kurā augt, pieaugt un meklēt patiesību,” aprakstīja Ozola.

Zālīte dzimusi 1952.gada 18.februārī Krasnojarskā Krievijā politiski represēto ģimenē. 1956.gadā viņa kopā ar ģimeni atgriezās Latvijā un bērnību pavadīja vectēva mājās Tukuma rajona Slampes pagasta “Kalna Ķivuļos”. Tieši Tukuma rajona avīzē 1971.gadā pirmo reizi publicēta Māras Zālītes dzeja. Zālītes darbi tulkoti angļu, krievu, zviedru, franču, lietuviešu, igauņu, baltkrievu, gruzīnu, kazahu, kirgīzu, moldāvu, turkmēņu un itāļu valodās.

Grāmata tapusi un izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

LA.lv