Mobilā versija
+4.4°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
1. marts, 2016
Drukāt

Dvīnes blondīnes pie tālbraucēju auto stūres. “LA” pirmais nodarbinātības apskats “Darbs un vieta” (5)

Dvīņumāsas Sintija Zapelsone un Santa Mušinka ar smago automobili izmalušas vai visu Eiropu. Vienai tas esot bijis sapnis, otra viņai sekojusi. Blondās šoferītes smagā auto vadīšanu apguva uzņēmuma "Kreiss" "Tālbraucēju akadēmijā". "Kreiss" kā darbavieta internetā noskatīts tieši jaunās tehnikas dēļ. Foto - Ilze PētersoneDvīņumāsas Sintija Zapelsone un Santa Mušinka ar smago automobili izmalušas vai visu Eiropu. Vienai tas esot bijis sapnis, otra viņai sekojusi. Blondās šoferītes smagā auto vadīšanu apguva uzņēmuma "Kreiss" "Tālbraucēju akadēmijā". "Kreiss" kā darbavieta internetā noskatīts tieši jaunās tehnikas dēļ. Foto - Ilze Pētersone
Alga

ALGAS KALKULATORS
Vidējais atalgojums (pēc nodokļu samaksas)
2015. gada vidēji Latvijā 603 eiro (par 7,6% augstāka nekā 2014. gadā).

SIA "Kreiss"
Autovadītājiem 800 – 1500 eiro

Grūti atrast zinošus darbiniekus? Tie jāapmāca!

Autori: Ivars Bušmanis, Dace Skreija, Ilze Pētersone

Pagājušais gads noslēdzās ar rekordu – nekad tik liela sabiedrības daļa nav strādājusi. Otrā pusgadā ekonomiski aktīvo cilvēku īpatsvars vecumā no 15 līdz 74 gadiem sasniedza vēsturisko maksimumu. Vai tiešām visiem, kas vēlējušies un varējuši, darbs ir bijis pieejams?

Kas noticis? Vairāk darbavietu? Nē, to vēsturiskais maksimums, kas treknajā 2008. gadā vēl bija pāri miljonam (1 038 285) nav sasniegts. Pērn Latvijā bija 890 212 darbavietu. Šis skaits gadu no gada kopš 2011. gada pakāpeniski aug par kādiem 30 tūkstošiem ik gadus.

Lielākas algas? Jā, 2015. gada beigās bruto darba samaksa sasniedza 844 eiro, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu bija par 7,4% augstāka. Gada vidējā darba samaksa bija 818 eiro, pieaugot par 6,8% jeb 52 eiro.

Mazāk iedzīvotāju? Jā, jo darbu neatradušie to sameklējuši ārpus Latvijas. Statistiski veidojas strādīgas Latvijas iespaids. Patiess vai mānīgs, “LA” centīsies noskaidrot šai mikroekonomikas rubrikā “Darbs&Vieta”, žurnālistiem dodoties uz uzņēmumiem, novadiem, ļaužu apdzīvotām vietām.

Strauji attīstot biznesu, grūti atrast darbiniekus. Uzņēmumi spiesti paši ķerties pie darbinieku apmācīšanas – kā “Kreisa” autokursi “Tālbraucēju akadēmija”.

Dvīņumāsas Sintija un Santa ar smago automobili izmalušas vai visu Eiropu. Blondo šoferīšu ierašanās ārzemju noliktavu darbiniekos joprojām rada pārsteigumu, daudzi gribot nobildēties, nosmej māsas. Sievietes pie stūres arī Latvijas lielākajā kravas pārvadātāju firmā “Kreiss” nav ierasta parādība – tikai desmit no vairāk nekā diviem tūkstošiem autovadītāju.

Uzņēmumā darbinieku izvēlē ierobežojumu maz – pēc 21 gada vecuma ar atbilstošu kvalifikāciju un veselības stāvokli ik mēnesi tiek piedāvātas 30 līdz 40 brīvas darba vietas.

Skaitliski vēl lielāka vajadzība pēc darbiniekiem vērojama tirdzniecības uzņēmumos, piemēram, SIA “Maxima Latvija” pērn katru mēnesi piedāvāja aptuveni 500 vakanču. Kā liecina Uzņēmumu reģistra informācija, abi pieminētie komersanti aizpērn izvirzījušies līderos pēc radīto darba vietu skaita.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nevienu pozitivu atsauksmi neesmu dzirdejis par so kompaniju..

  2. Kreiss!Ar to viss pateikts.

  3. Ha, baigā reklāma Kreisam. Nevienam neiesaku. Par blondīnēm, nu blondīnes, paliek blondīnes- smiekli nāk, ka ārzemēs viņas apbrīnojot 🙂 Tur tas ir normāli- fūrei pie stūres sieviete.

  4. Jūlija Lazareva Atbildēt

    kreiss ir pluikatas, bet ja šitas 2 brauc randēmā, tad pastāsti man,ciklabi izgulies un cik galu gala saņem, – domaju ne vairākka 400eirikus /uz deguna,un varbūt par vel;ti kafiju …Es nerunaju par dzīvsvara pieaugumu un 50 slimībam kas tūliņ būs klat…

  5. cau.varejat atrast citu firmu tikai ne kreiss

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+