×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
3. jūnijs, 2015
Drukāt

Kur var nopirkt nekrāsotu un nebalinātu aitu vilnas dziju? (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Kur var nopirkt nekrāsotu un nebalinātu aitu vilnas dziju?” BAIBA L. AIZKRAUKLĒ

Šādu dziju piedāvā SIA “Vilnas fabrika”. Ražotne “Pāces dzirnavas” atrodas Dundagas novada Pāces pagastā. Tā ir vienīgā vieta Kurzemē, kur vēl pārstrādā Latvijas aitu vilnu, turklāt sākotnējā procesā netiek izmantotas spēcīgas ķīmiskās vielas, lai likvidētu nemazgātā vilnā ieķērušos netīrumus, aitām mielojoties ar zāli un sienu. Dzijā ir maksimāli saglabāta dabiskā viela lanolīns (aitu dziedzeru sekrēts), kas nodrošina, lai vilnas izstrādājums sildītu.

Pāces vilnas fabrikā ražoto dziju Rīgā var iegādāties vairākos veikalos: “Elīze G” (Ģertrūdes ielā 60 un Marijas ielā 21), “Latvijas dzija” (Brīvības gatvē 348/1) un Centrāltirgū, kā arī internetveikalos www.nuno.lv, www.elize.lv, www.dzijas.lv.

Kvalitatīvu aitu vilnas dziju par pieņemamu cenu piedāvā arī vilnas pārstrādes uzņēmums “Limbažu tīne”. To vienmēr var nopirkt uzņēmuma firmas veikalā Zaļajā ielā 4, Limbažos, kā arī vairākos veikalos Rīgā, piemēram, grāmatu apgāda “Zvaigzne ABC” grāmatnīcās (K. Valdemāra 6, Biķernieku 19, Tērbatas 39 u.c.), veikalos “Kumode” t/c “Spice”, “Alfa”, “Origo” un “Galerija Centrs”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Bruņinieku ielas galā pie dzelzceļa sliedēm ir Klippan saule ražotne.turpat viņiem ir neliels veikaliņš ar plašu klāstu.salīdzinoši diezgan pa lētālām naudiņām.

 2. Elementarno, Vatson ! Atbildēt

  “Kur var nopirkt nekrāsotu un nebalinātu aitu vilnas dziju?”
  Noķer aitu un noplūc ! 🙂
  .
  Cik atceros, tad lanolīns ir vilnā, kamēr tā ir aitai mugurā. Ja adījumu izmazgā, tad lanolīns ir tu – tū .
  .
  ” Silda ” vilna tāpēc, ka neļauj gaisa plūsmai strauji aiznest PAŠA ķermeņa saražoto siltumu.
  .
  Lanolīns ir taukaina substance, kas neļauj matiņiem sadrupt.

Draugiem Facebook Twitter Google+