Kultūra
Teātris un kino

Džūdija Denča mūziklā “Kaķi” tēlos vīrieša lomu0

Foto: AFP

Nākošā gada decembrī uz ekrāniem nonāks Edrjū Loida Vēbera slavenā mūzikla “Kaķi” ekranizācija, un īpaša loma tajā atvēlēta oskarotajai britu aktrisei Džūdijai Denčai, ziņo pasaules mediji.

83 gadus vecajai aktrisei bija iespēja piedalīties pašā mūziklā pirms 37 gadiem, iejūtoties pašā galvenajā – Grizabellas tēlā (tieši Grizabella mūziklā dzied slaveno āriju “Memory”) taču pirms pašas pirmizrādes Denča cieta nelaimes gadījumā, gūstot traumu.

Tagad, lai piedalītos “Kaķu” ekranizācijā, Denča “mainīs dzimumu”, proti, iejutīsies Vecā Deiteronomija – kaķu patriarha, kurš “dzīvojis daudzas dzīves” un “apglabājis deviņas sievas” – lomā.

Deiterononijs ir viens no centrālajiem tēliem, un visos līdzšinējos uzvedumos to vienmēr atveidojuši aktieri – vīrieši.

Lēdija Džūdija Denča ir viena no ietekmīgākajām britu aktrisēm, saņēmusi Oskaru par Elizabetes I lomu filmā “Iemīlējies Šekspīrs” un nominēta tai vēl sešas reizes. Viņa saņēmusi arī kritiķu atzinību un skatītāju mīlestību par M lomu Džeimsa Bonda franšīzē.

“Kaķus” ekranizēs režisors Toms Hūpers, kurš saņēma “Oskara” balvu par kinolenti “Karaļu runa”, un ekranizējumam izvēlēts zvaigžņots sastāvs: Idriss Elba, Īens Makelens, Teilore Svifta, Dženifera Hadsone Grizabellas lomā un citi.

Savukārt Endrjū Loids Vēbers kopā ar Stīvenu Spīlbergu kļūs par filmas izpildproducentu.

Mūziklam “Kaķi” ilgu laiku piederēja rekords par visgarāko skatuves mūžu, jo tas nepārtraukti tika uzvests Brodvejā no 1982. līdz 2000. gadam. Patlaban “Kaķi” ir ceturtajā vietā, mūziklu apsteidzis tā paša komponista uzvedums “Operas spoks”, kā arī “Čikāga” un “Karalis Lauva”.

“Kaķi” 1998. gadā jau ekranizēti, taču toreiz tas bija TV uzveduma formātā.

LA.lv