×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Ebolas vīruss ielaužas Spānijā (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Madrides Karlosa III slimnīcā vakar ievietota medmāsa, kura, iespējams, inficējusies ar Ebolas vīrusu. Aizdomās par saslimšanu ar nāvējošo vīrusu šajā slimnīcā ievietoti jau seši cilvēki.Spānijā konstatēts pirmais zināmais gadījums, kad inficēšanās ar Ebolas vīrusu notikusi ārpus Āfrikas.

Spānijas valdība apstiprināja, ka ar nāvējošo slimību saslimusi medmāsa, kura Madrides Karlosa III slimnīcā aprūpēja Āfrikā inficējušos Ebolas vīrusa slimniekus. Amatpersonas atklāja, ka drošības apsvērumu dēļ tiek novēroti vēl 52 cilvēki, lielākoties medicīnas darbinieki, kuri nonākuši kontaktā ar saslimušo medmāsu. Spānijas veselības ministre Ana Mato vakar parlamentā paziņoja, ka pagaidām nekas neliecina, ka saslimušās medmāsas darbabiedri arī būtu inficējušies.

Madrides slimnīcā 12. augustā no Ebolas vīrusa nomira 75 gadus vecais katoļu priesteris Migels Paharess, kurš inficējās Libērijā. 25. septembrī slimnīcā nomira vēl viens spāņu misionārs – 69 gadus vecais Manuels Vjeho, kurš ar Ebolas vīrusu inficējās Sjerraleonē.

Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs solījis sabiedrībai atklātību par Ebolas vīrusa izplatību. “Amatpersonas sniegs sabiedrībai visu iespējamo informāciju ar pilnīgu atklātumu,” teica Rahojs, uzsverot, ka “tagad nepieciešams būt modriem, bet vienlaikus saglabāt mieru”. Spānijas valdība izveidojusi īpašu komisiju, lai koordinētu Spānijas amatpersonu un Eiropas institūciju darbu.

Eiropas Komisija pieprasījusi Spānijai paskaidrojumus par to, kā medmāsa varēja pati inficēties ar Ebolas vīrusu, neraugoties uz spertajiem piesardzības soļiem. Opozīcijā esošo sociālistu līderis Pedro Sančess nosodījis izdevumu samazināšanu veselības aprūpes jomā, norādot, ka mediķi spiesti strādāt “ārkārtēji sarežģītos apstākļos”.

No saslimšanas ar bīstamo Ebolas vīrusu Eiropā nav iespējams izvairīties, tomēr slimības izplatības risks ir ļoti zems, paziņojusi Apvienoto Nāciju Organizācijas paspārnē esošā Pasaules veselības organizācija (PVO). “No sporādiskiem Ebolas vīrusa saslimšanas gadījumiem Eiropā nav iespējams izvairīties. Tas saistāms ar ceļošanu starp Eiropu un vīrusa skartajām valstīm,” teica PVO direktore Žužanna Jakaba. Viņasprāt, “Ebolas vīrusa izplatīšanās risks Eiropā ir tāds, no kura var izvairīties, un tas ir ārkārtīgi zems, jo Eiropas valstis ir vienas no vislabāk sagatavotajām pasaulē”. “Pastāv risks, ka nejauši inficēsies cilvēki, kas ir pakļauti saskarei ar Ebolas pacientiem. Šis risks ir jāmazina ar stingriem infekcijas kontroles mehānismiem,” sacīja PVO Eiropas nodaļas vadītāja. “Veselības aprūpes darbinieki atrodas frontes līnijā cīņā pret Ebolas vīrusu, un viņu vidū inficēšanās risks ir visaugstākais. Viņi ir jāaizsargā un jāatbalsta ar visiem līdzekļiem,” viņa piebilda.

Rietumāfrikas valstīs kopš gada sākuma ar Ebolas vīrusu miruši 3439 cilvēki, liecina PVO jaunākie dati. Veselības aprūpē strādājošie veido apmēram 6% no upuriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nevs ielaužas, bet ieveda ar modernām lidmašīnām.

Draugiem Facebook Twitter Google+