×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. marts, 2014
Drukāt

Eiropas operu pārstāvji pulcējas Rīgā

Jura Rosa (publicitātes) fotoJura Rosa (publicitātes) foto

Skats no operas "Mihails un Mihails spēlē šahu".

Šodien un rīt Latvijas Nacionālajā operā notiks Eiropas operas akadēmiju tīkla (enoa) 2014. gada pavasara konference Rīgā, kurā piedalīsies vairāk kā divdesmit dalībnieki no dažādām Eiropas operu institūcijām, vēsta operas sabiedrisko attiecību speciāliste Aiga Sprindžuka.

Galvenie sarunu temati konferencē būs par jaunu iestudējumu radīšanu, meistarklasēm un jauno mākslinieku iespējām realizēties. Konference notiks laikā, kad Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma enoa atbalstītā Kristapa Pētersona operas-lekcijas “Mihails un Mihails spēlē šahu” izrāde.

enoa mērķis ir izglītot jaunos profesionāļus – dziedātājus, komponistus, režisorus, libretistus un pianistus, palīdzot viņiem no mācekļiem kļūt par meistariem. enoa iniciators ir Eksanprovansas festivāls, kas programmas divu gadu darbības laikā tajā iesaistījis 11 Eiropas operas institūcijas no Beļģijas, Itālijas, Vācijas, Spānijas, Polijas, Portugālesm Francijas, Anglijas un Latvijas.

Latvija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kas 2010. gadā veiksmīgi iesaistījusies šajā unikālajā projektā. Šis Eiropas operas akadēmiju tīkls stimulē jaunu operu rašanos, nodrošina jaundarbu cirkulāciju starp valstīm, dodot iespēju Latvijas Nacionālajai operai būt pieejamai plašai publikai.

Latvijas Nacionālajā operā enoa projekta ietvaros jau ir notikušas vairākas vērtīgas starptautiskas meistarklases, ko ir vadījuši tādi pasaules līmeņa mākslinieki kā dziedātāja Inga Kalna (Latvija), režisore Irina Ličagina (Krievija), vokālie pedagogi Anita Garanča (Latvija), Aksels Everarts (Beļģija), Paolo de Napoli (Itālija), aktiermeistarības pasniedzējs Sergejs Terehovs (Krievija) u.c. Arī mūsu jaunajiem māksliniekiem ir bijusi iespēja doties uz enoa rīkotajām meistarklasēm un gūt pieredzi arī citās valstīs. enoa projekta meistarklasēs ir piedalījušies tādi jaunie, talantīgie dziedātāji kā Laura Grecka, Gunta Cēse, Agris Hartmanis, Marlēna Keine, Jūlija Vasiļjeva, Mihails Čulpajevs, Rihards Millers, Kalvis Kalniņš, Dainis Skutelis u.c.

20. un 21.martā konferencē piedalīsies vairāk nekā divdesmit dalībnieki no visām projekta dalīborganizācijām. Konferences vieta un laiks nav izvēlēts nejauši – šogad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, un tieši 21. martā notiks enoa atbalstītā Kristapa Pētersona opera-lekcija “Mihails un Mihails spēlē šahu” izrāde.

Komponists Kristaps Pētersons 2012. gada vasarā devās uz Franciju, Eksprovansas festivālu, kura laikā apmeklēja enoa meistarklases “Opera in creation”. Kā lielāko ieguvumu viņš min tikšanos ar ungāru komponistu un diriģentu Peteru Etvošu, kurš komentēja Kristapa Pētersona jaundarbu un dalījās savā pieredzē. Šo meistarklašu laikā Kristaps iepazinās ar videomākslinieku Karlosu Franklinu, kurš vēlāk arī pievienojās operas-lekcijas “Mihails un Mihails spēlē šahu” radošajai komandai.

enoa šogad aprit pieci gadi un, atzīmējot apaļo jubileju, konferences dalībnieki runās par tuvāko gadu plāniem. Divu dienu darba sesijās konferences sarunu temati būs par jaunu iestudējumu radīšanu, meistarklasēm, kā arī idejām, kā radīt lielākas iespējas jaunajiem māksliniekiem pierādīt sevi uz lielās skatuves.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+