Foto – AFP/LETA

Eiropu pāršalc streiki 0

Teju miljons cilvēku četrās ekonomiskās krīzes visvairāk nomocītajās Eiropas valstīs – Spānijā, Grieķijā, Portugālē un Itālijā – vakar piedalījās Eiropas Arodbiedrību konfederācijas (EAK) rīkotajā “Rīcības un solidaritātes dienā”. Šī ir pirmā reize, kad EAK rīko streikus četrās valstīs vienlaikus.

Reklāma
Reklāma

 

Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 70
Lasīt citas ziņas

To ietvaros darbu pārtrauca kā transporta sistēmas, tā vairākas skolas, privātuzņēmumi un rūpnīcas, informē ziņu aģentūra “AFP”.

Protestu dalībnieku mērķis ir paust savu attieksmi pret vairāku Eiropas valstu valdību ieviestajiem taupības pasākumiem, kas par visstingrākajiem uzskatāmi vairākās Dienvideiropas valstīs. “Spānijā ekonomiskā lejupslīde atstājusi milzīgu iespaidu uz sabiedrību. Mums ir neciešami augsts bezdarba līmenis (vairāk nekā 25 procenti), strauji tiek iznīcināta valsts labklājība un attiecības starp ierēdniecību un privāto sektoru kļūst aizvien saspīlētākas,” britu laikrakstam “The Guardian” skaidrojis Spānijas strādnieku arodbiedrības pārstāvis Fernando Lečanco. “Ar šo streiku mēs gribam pārmainīt Eiropas politiku, kas pašreiz strādā ietekmīgāko cilvēku interesēs.” Spānijas galvaspilsētā Madridē demonstrācijas sākās jau naktī uz trešdienu, bet agrās rīta stundās pārauga sadursmēs ar policiju, kad protestētāju pūlis mēģināja ieņemt pilsētas autobusu parku, lai neļautu sabiedriskajam transportam sākt darbu. Sadursmēs cieta 34 cilvēki, tostarp 18 policisti, vairāk nekā sešdesmit karstasinīgākos spāņus kārtības sargi aizturēja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī Spānijai kaimiņos esošajā Portugālē ar taupības pasākumiem neapmierinātie ielās izgāja līdz ar rīta gaismu. Demonstranti rokās nesa plakātus, kuros pauda nosodījumu Eiropas Savienībai, Starptautiskajam valūtas fondam un Eiropas Centrālajai bankai.

Tā dēvētā “troika” Portugālei piešķīrusi 78 miljardu eiro lielu aizdevumu. Tiesa, pretī prasot taupības pasākumus, kas vislielāko iespaidu atstājuši uz pensionāriem un strādnieku šķiru. “Valstī dzīvo desmitarpus miljoni cilvēku, no kuriem 1,4 miljoni ir bez darba. Mums ir vieni no sliktākajiem darba apstākļiem Eiropā, dzīves dārdzība aizvien aug, kamēr algas samazinās. Aptuveni 500 tūkstoši strādnieku pelna mazāk par valstī noteikto minimālo algu, kas ir 432 eiro mēnesī. Vairāk nekā viens miljons pensionāru mēnesī saņem nožēlojamo 200 līdz 300 eiro pensiju,” sarunā ar “The Guardian” situāciju valstī skaidroja Portugāles strādnieku konfederācijas izpilddirektors Armando Farjass.

Šoreiz krietni piezemētāk savu neapmierinātību ar taupības pasākumiem pauda grieķi, kuri EAK rīkotajā “Rīcības un solidaritātes dienā” streikoja vien trīs stundas un Atēnu ielās izgāja samērā nelielā demonstrācijā. Solidarizējoties ar ekonomisko likstu nomāktajām valstīm un paužot savu nosodījumu tēriņu samazinājumiem, nelielas protesta akcijas rīkoja arī arodbiedrības Beļģijā, Francijā, Vācijā un Polijā. “Mēs streikojam, lai apturētu šo pašnāvniecisko politiku,” tā demonstrācijas pret taupības pasākumiem ziņu aģentūrai “Reuters” komentēja Spānijas otrās lielākās strādnieku arodbiedrības vadītājs Sandido Mendess.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.