×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
27. decembris, 2017
Drukāt

Eksperts: Iemaksām privātajos pensiju fondos šogad gaidāms jauns rekords – 80 miljoni eiro (4)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Iļja Arefjevs

“Šī gada cilvēku aktivitāte liecina par to, ka iemaksas privātajos pensiju fondos varētu sasniegt kārtējo gada rekordu – 80 miljonus eiro,” stāsta Luminor Latvia Pensions valdes loceklis Iļja Arefjevs.

2016. gadā kopējās iemaksas pensiju 3. līmenī veidoja 71.5 miljonus eiro. Šī gada trīs ceturkšņu statistika rāda, ka pensiju 3. līmenī iemaksāts par pieciem miljoniem eiro jeb 12% vairāk, nekā attiecīgajā periodā pērn.

“Redzam, ka cilvēku izpratne un vēlme ieguldīt pensiju 3. līmenī ar katru gadu aug – tas priecē, jo privātie pensiju fondi pavisam tieši ietekmēs katra ieguldītāja dzīves kvalitāti vecumdienās. Lēmums uzkrāt pensiju 3.līmenī viennozīmīgi ir būtisks papildinājums valsts nodrošinātajai pensijai nākotnē,” norāda Iļja Arefjevs. “Vēl joprojām lielāko daļu iemaksu, aptuveni 85%, veic privātpersonas, pārējo – darba devēji.”

Tradicionāli vislielākās iemaksas ir decembrī, kad tās var pārsniegt vidējās iemaksas gada citos mēnešos pat trīs reizes. Tas skaidrojams ar iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu – to var saņemt par kalendārajā gadā veiktām iemaksām neatkarīgi no tā, vai iemaksas tiek veiktas janvārī vai decembrī. Decembrī ir precīzi zināma cilvēka bruto alga un par iemaksām, kas nepārsniedz 10% no bruto darba samaksas, var atgūt iedzīvotāju ienākuma nodokli 23% apmērā.

No nākamā gada – ievērojamas izmaiņas

Sākot ar 2018. gadu, ir gaidāmas ievērojamas izmaiņas nodokļu atvieglojumu piešķiršanas kārtībā. Pirmkārt, atgūstamā iedzīvotāju ienākuma nodokļa summa būs 20% līdzšinējo 23% vietā. Otrkārt, kopējie iemaksu griesti 10% apmērā no bruto darba samaksas tiks rēķināti kopā privātajām iemaksām pensiju 3. līmenī un dzīvības apdrošināšanai ar līdzekļu uzkrāšanu.

Treškārt, papildu 10% ierobežojumam būs limits arī naudas izteiksmē – 4 000 eiro gadā. Jāpiebilst, ka iemaksas pensiju 3. līmenī var pārsniegt šos ierobežojumus. Ierobežojumi attiecas tikai uz to iemaksu daļu, par kuru var saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kad šī pensijas fonda summa sasniegs kādu vērā nemamu miljardu tā tiks ieguldīta kādā projektā un pazudīs kā migla no rīta man pat nebūs žēl jo pagaidām tā ir noticis un nav cerību ka tie kas nodzivos līdz tam laimīgam brīdim kaut ko dabūs bet varbūt valsts iedos kādu vienreizēju kompensāciju no budžeta 200 Eiro apmērā.

    • Pareizi saki!Būs kā ar banku Baltija!Bet tas taču redzīgam cilvēkam uzreiz saprotams,kam tā nauda tiek pamazām vākta!Tālāk kaut ko skaidrot būtu lieki.Žēl tikai to cilvēku,kas sagrabina kapeiciņas un cer,ka tā vecumdienās nāks atpakaļ!

  2. Diez no kurienes no 300 eur algām,ha,ha,ha

  3. Nu neviens tām pasakām un ziepju prognozēm netic….staigājiet garām

Draugiem Facebook Twitter Google+