×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. septembris, 2013
Drukāt

Ērts pagalvis saldam miegam

01092013_3662

Cik jauki būtu, ja ik vakaru atnāktu miega rūķis un saliktu spilvenā sapņus, kā dzied kādā Paula dziesmā. Tad gulēšana būtu salda un pamošanās mundra. Taču rūķis nelīdz, par labu pagalvi jārūpējas pašam. Tādēļ vērts zināt, pēc kādiem kritērijiem spilvenu izvērtēt, kādu labāk izvēlēties. 


 

Nezināms rēķinātājs apgalvojis, ka trešdaļu dzīves pavadām gultā un miegā. Pat ja tā nav, tīkama izgulēšanās ir kā starts labai dienai. Tādēļ svarīgi, uz kā guļam, kā tas var ietekmēt mūsu veselību. Kāds teiks – man gan vienalga, kā nolieku galvu uz spilvena, tā aizmiegu… Tātad, visticamāk, nav īpašu veselības problēmu, ko varētu pastiprināt, piemēram, nepiemērots pagalvis.

“Bieži vien cenšas ieteikt, kādā pozā vispareizāk gulēt, lai miegs izdotos pilnvērtīgs un veselība neciestu. Domāju, ka ieradumus nav tik vienkārši mainīt – kā cilvēks iesācis, tā turpinās gulēt. Toties spilvenu gan iespējams pielāgot,” uzsver fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts Arnis Nulle.

Matrača un spilvena pareiza izvēle ir tikpat svarīga kā, piemēram, darba vietas iekārtošana, ja strādājam pie datora. Katra aplamība ar laiku var izraisīt nelāgas sajūtas – sāp mugura vai galva, sākas reiboņi. Spilvens jāizvēlas, ņemot vērā savas veselības problēmas un gulēšanas pozu.

“Man ir bijuši pacienti, kuri nekādi nevarēja saņemties, lai dotos vingrot, taču vismaz nomainīja matraci un spilvenu. Paši brīnījās, ka pēc visai īsa laika sāka justies daudz labāk,” piebilst dakteris.

“Īpaši rūpīgi spilvens jāpiemeklē tiem, kuri sirgst ar alerģiju, ko izraisa mājas putekļu ērcīte. Alerģiskiem cilvēkiem jāņem vērā ne tikai pagalvja ērtums, bet arī tā kopšanas iespējas,” atgādina alergoloģe Signe Puriņa.

 

Kā kopt dūnu spilvenu, ko ņemt vērā, izvēloties dažādu sintētisku materiālu pagalvi, kā orientēties plašajā spilvenu tirgus piedāvājumā, lai gulētu saldi un veselīgi, lasiet žurnāla “36,6 oC” septembra numurā!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+