×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
19. maijs, 2014
Drukāt

Evakuē ķīniešus no Vjetnamas (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Policemen ask people to leave a street near to the Chinese embassy in Hanoi on May 18, 2014. A call for further anti-China protests appeared to have fizzled in the capital, with authorities deploying heavy security around the Chinese embassy and other suspected protest sites.

Pēc vardarbīgajiem pret Ķīnu vērstajiem protestiem un grautiņiem Vjetnamā Ķīna evakuējusi no Vjetnamas vairāk nekā 3000 pilsoņu.

Vjetnamas varas iestādes, kas līdz šim bija pievērušas acis pret atsevišķiem protestiem, kurus izsaukusi Ķīnas iecere sākt naftas urbumus Paraselu arhipelāga piekrastes ūdeņos, uz kuriem pretendē arī Vjetnama, paziņojušas, ka “apņēmīgi” rīkosies, lai novērstu jaunus grautiņus. Eksperti uzskata, ka vjetnamiešu varas iestādes protestus pieļāvušas, lai izrādītu savu sašutumu par Pekinas politiku. Evakuēto vidū ir 16 ķīnieši, kuri pagājušās nedēļas nemieros smagi ievainoti un atrodas kritiskā stāvoklī. Ķīna nosūtījusi uz Vjetnamu piecus kuģus, lai nogādātu drošībā vēl lielāku skaitu savu pilsoņu. Pekina pretendē gandrīz uz visiem Dienvidķīnas jūras ūdeņiem, kas, kā tiek uzskatīts, slēpj bagātīgas naftas un dabasgāzes iegulas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un kad evakuēs ķīniešus no Cēsīm ?

Draugiem Facebook Twitter Google+