Pasaulē
Citur

Filipīnās plosās taifūns “Kammuri”0

Foto: Reuters/LETA

Taifūns “Kammuri” otrdien ar spēcīgiem vējiem un lietavām traucās pāri Filipīnām, un vētras dēļ tūkstošiem cilvēku nācies meklēt glābiņu patversmēs, bet drošības apsvērumu dēļ slēgta galvaspilsētas Manilas starptautiskā lidosta.

Spēcīgā vētra, kas norāvusi namu jumtus un izsitusi logus, Filipīnu krastu sasniedza pirmdienas vakarā un virzās pāri valstij uz dienvidiem no Manilas, kur mīt 13 miljoni cilvēku un šobrīd uz reģionālajām Dienvidaustrumāzijas spēlēm ieradušies tūkstošiem sportistu.

Kaut arī taifūns kļuvis vājāks, tas joprojām ir stiprs, vēja ātrumam brāzmās sasniedzot 205 kilometrus stundā (57 metrus sekundē).

Amatpersonas pieļauj, ka Manilas lidosta varētu atsākt darbu otrdien plkst.23 pēc vietējā laika (plkst.17 pēc Latvijas laika), tomēr lēmums par lidostas darba atsākšanu ir atkarīgs no laika apstākļiem. Atcelti teju 500 lidojumu.

Bikolas reģionā, Filipīnu centrālajā daļā, evakuēti aptuveni 340 000 cilvēku. Manilas zemāko apgabalu graustu rajonu iemītnieki mudināti evakuēties.

Saistītie raksti
Filipīnas katru gadu skar vidēji 20 vētras un taifūni, un šajās stihijās dzīvību zaudējuši simtiem cilvēku.

Ciklons, kas prasījis vislielāko upuru skaitu, pieredzēts 2013.gadā, kad taifūnā “Haiyan” dzīvību zaudēja vai pazuda vairāk nekā 7300 cilvēku.

LA.lv