×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. jūlijs, 2016
Drukāt

FOTO: Pokemonu trakums pārņem Rīgu; vārdu latviskot nevajagot (3)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Valsts valodas centrs (VVC) uzskata, ka “pokemoniem” nav nepieciešams meklēt nosaukumu latviešu valodā, aģentūra LETA uzzināja iestādē.

UZZINI VISU PAR POKEMON GO SPĒLĒŠANU

Kā aģentūrai LETA pastāstīja VVC lingvists Agris Timuška, vārds “pokemoni” ir iegājis ikdienas lietojumā, līdz ar to “šo vārdu drīzāk nevajadzētu latviskot”.

Jautāts par to, vai šajā gadījumā nebūtu jārīkojas līdzīgi kā gadījumā ar “mafiniem” un “braunijiem”, kuriem VVC Latviešu valodas ekspertu komisija piedāvāja alternatīvas latviešu valodā, neskatoties uz to lietojumu ikdienas sarunvalodā, Timuška norādīja, ka kulinārijas un konditorejas izstrādājumiem ir nepieciešami nosaukumi latviešu valodā.

Kā ziņots, ASV jaunā spēļu aplikācija “Pokemon Go” jau kļuvusi tikpat populāra kā tviteris un populārāka par iepazīšanās aplikāciju “Tinder”.
Jūlija sākumā sagaidītā aplikācija “Pokemon Go” ir jaunākā papildinātās realitātes versija no populārās videospēles sērijas, kurā fiktīvi radījumi ir ievietoti reālajā dzīvē. Spēle izmanto mobilo tālruņu GPS sistēmu, lai spēlētāji varētu klejot īstajā pasaulē, meklēt “PokeStop” jeb pokemonu pieturvietas, kur var ievākt krājumus, un tālāk doties ķert animētos multeņu monstriņus un trenēties cīņām ar citiem spēlētājiem.

Taču par “Pokemon Go” atsauksmes kopš tā iznākšanas nav tikai pozitīvas. To kritizē par aplikācijas ieprogrammētās atrašanās vietas noteikšanas iespēju. Policija vairākās valstīs brīdinājusi par spēlētāju drošību un lūgusi, lai aplikācijas lietotāji apzinās savu apkārtni.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kārtējais idiotisms

  2. Riigaa daudz diikdienju un slaistu.

    • Toties nauda priekš viedtālruņa un interneta atrodas (iespējams, ka 15-35 gadus vecajiem bērniem šīs lietas nopērk mamma).

Draugiem Facebook Twitter Google+