×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. novembris, 2016
Drukāt

FOTO: Valsts amatpersonas un iedzīvotāji noliek ziedus pie Brīvības pieminekļa (5)

Foto: Ernests Dinka, Saeimas AdministrācijaFoto: Ernests Dinka, Saeimas Administrācija

Šodien, Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā, ziedus pie Brīvības pieminekļa bija ieradušās nolikt gan valsts augstākās amatpersonas un politiķi, gan daži simti iedzīvotāju.

Svinīgā ziedu nolikšanas ceremonijā piedalījās Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi, Saeimas spīkere Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), veselības ministre Anda Čakša, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK), zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V), kā arī bijušie Valsts prezidenti Valdis Zatlers un Andris Bērziņš, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S), valsts drošības dienestu pārstāvji, Saeimas deputāti, ārvalstu vēstnieki un ārzemju viesi.

Pieminekļa pakājē tika guldīti dažādi ziedi, galvenokārt sarkanā un baltā krāsā. Ziedu pušķus rotāja ne tikai Latvijas, bet arī citu valstu, tai skaitā Ukrainas, Krievijas un Zviedrijas karogi.

Skanot Nacionālo Bruņoto spēku orķestrim, ziedus pie pieminekļa nolika arī iedzīvotāji – visu paaudžu cilvēki, tai skaitā ģimenes ar bērniem. Pasākumu no malas novēroja daudzi ārzemju viesi.

Kā ziņots, šodien tiek svinēta Latvijas Republikas 98 gadu jubileja. Latvijas Republika tika proklamēta 1918.gada 18.novembrī plkst.16 Otrajā pilsētas teātrī, tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī.

Svētku rīts galvaspilsētā sākāš ar ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Domā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  =======

  Mediju ziņa (2007. gads): ”Klāt valsts galvenie svētki – Latvijas Republikas proklamēšanas gadskārta. Tiesa, socioloģiskā aptauja liecina, ka 2007. gadā 18. novembri svētīšot vien 30% pilsoņu. Latvijas dibinātājiem 1918. gadā bija sapnis, kuru nokaut nespēja nebrīves gadi. Jautājums – vai šodien to nav aizstājušas dižmanīgas ilūzijas, labticīgi maldi vai izkalkulēti biznesa projekti. Valsts nav vienīgi robežas, himna un karogs. Pirmām kārtām valsts tie ir Latvijas pilsoņi – gan dzīvie, gan mirušie, gan vēl nedzimušie.” (cit. aut.: žurnālists un publicists A. Tarvids)
  ——-
  Mediju ziņa (2008. gads): “Sabiedrība ir vienaldzīga attiecībā pret šo valsti – var jau runāt par iedzīvotāju informēšanu un izglītošanu, par patriotisko audzināšanu utt., taču rezultāti ir nožēlojami, īpaši jau – tieši attiecībā uz valsts varas un politekonomiskās “elites” subjektiem”, atzīst speciālisti un eksperti, komentējot socioloģisko pētījumu rezultātā konstatēto faktu, ka sabiedrības lielākajai daļai ir vienaldzīga gan valsts, gan tās svētku dienas.
  ——-
  .
  Svētku diena – “valstij” un “vaukšķiem”.
  (kāda nu kuram iegadījusies…)
  ( Iz “O.M.© arChīva”, ANNO ~ 05. / 11. 200…? )
  .
  Skan standartfrāžu pauzēs standartdziesmas,
  Iekš raidfrekvencēm un pa TV-kasti.
  &
  Sīc kafej’s trumulis uz gāzes liesmas,
  Un sjunīt’s jestri savicina asti.
  .
  Ir šodien ( “valstij” ) Lielā Svētku diena ~
  Kāds notikums ( iz vēstures ) tiek slavēts.
  &
  Uz kūti aizstiepj saimnieks paunu siena ~
  Lai lopi ēd un netiek slaukums kavēts.
  .
  Pirms gadu simta izcīnītu Valsti,
  Pie varas SILES ‘priXvatizē biedri’.
  &
  Priekš kūtspakšķa tiek salūkoti balsti ~
  Drīz saimniekam līs dienas darbos sviedri.
  .
  Tiek kvēlas runas ‘bīdītas’ un teksti,
  Pa reizei (fonā) – himna uzspēlēta.
  &
  Uz sētas rāpjas gailis, izbož seksti,
  Un iesāk bļaut, ka – olas aizperētas.
  .
  Vēl – “augstā namā” ‘biedriem’ sēdēšana,
  Ar runām glumām, smaidu maskām stīvām.
  &
  Nāk saimniece – tai kūtī darīšana,
  Ar gotiņām un citām būtnēm dzīvām.
  .
  Pa dienas vidu – “pieņemšanas” dažas,
  Un telegrammas, SILES varas “stutēm”.
  &
  Māc saimniekpāri ikdienišķas bažas,
  Par iztikšanu savas saimes mutēm.
  .
  Uz pēcpusdienu – ‘jāšņorējas’ rautam,
  Kur “prominences” (rīties) ieradīsies.
  &
  Ņem cirvi saimnieks, aizstaigā līdz strautam:
  Tur laipa šķība – kāds vēl iegāzīsies…
  .
  Skan Pilī mūzika – tur polonēzē,
  Pa pāriem viesi mīcās, rindā vienā.
  &
  Būs vakariņās reņģes ( majonēzē! ),
  Uz saimniekgalda, kā jau “svētku” dienā.
  .
  Pēc polonēzes – ‘burbuļdrinks’ pie bāra,
  Un “viedas” sarunas, gandrīz līdz rītam.
  &
  Šķir lapas saimnieks, lēš iekš kalendāra,
  Cik dienu atlicis līdz bankas “krītam”.
  .
  Skan cauru nakti SILES “svētku” kņada,
  Līdz – rīta pusē “viedie” mājup kāto…
  &
  “Dievs, sargi mūs no lepnības un bada!”
  Pirms ļauties miegam, saimnieks rāmi prāto…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Kas par svētkiem….. un kam ….puķes ar par nodokļu maksātāju naudu.

  • Dabīgi ka žēl svešos svētkos naudu šķēst. Bet Tu tak vienālga tos nodokļus nemaksā. Tā kā neuztracies, ieslēdz Kiseļovu un esi laimīgs.

 3. izdzesat komentaru,nolaadetie korumpanti ar komunista dveseli kruutis!?

 4. kadas shausmas!Vkorumpantu gjiimi vienkaarshi pretigi izskatas,ka nav kauna liekuljot un vel staigaat ar ziediem.Ta nav briiva Latvija,ta ir izzgataa un novardzinaata tauta,kura nezin vai kadreiz buus briva no sho nodeveju znjaugiem.Neticat vinju runaam,tie visi ir nodeveji un kangari,kuriem kabatas ir biezs naudas maks un uz luupam liskjigs,ndevigs smaids!

Draugiem Facebook Twitter Google+