×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
3. janvāris, 2012
Drukāt

Francija aicina pret Irānu pastiprināt sankcijas

Foto - AFPFoto - AFP

Irāna joprojām strādā pie atomieroču izstrādes, tāpēc pret to būtu jāvērš pastiprinātas sankcijas, paziņoja Francijas ārlietu ministrs Alēns Žipē.

“Irāna turpina kodolieroču izstrādi, man par to nav šaubu,” televīzijas kanālam “I-Tele” norādīja ministrs. “Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras jaunākais ziņojums to skaidri apliecina. Tādēļ Francija, neaizverot durvis sarunām un dialogam ar Irānu, vēlas pastiprināt sankcijas.”

Kā atklāja Žipē, prezidents Nikolā Sarkozī rosinājis iesaldēt Irānas Centrālās bankas līdzekļus un noteikt embargo Irānas naftas eksportam, ko šobrīd apsver arī Eiropas Savienība.

Pēdējās dienās saspīlējums Irānas jautājumā ir pieaudzis, Islāma Republikai netālu no nozīmīgā Ormuza šauruma veicot vairāku raķešu izmēģinājumu. Teherāna nesen brīdināja – gadījumā, ja rietumvalstis vērstu pret Irānu jaunas sankcijas, tā varētu bloķēt naftas transportu pa Ormuza šaurumu, kas savieno Persijas līci un Arābijas jūru un caur kuru tiek vesta vairāk nekā trešā daļa no pasaules kopējā tankkuģos pārvadātā naftas apjoma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+