×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
23. oktobris, 2013
Drukāt

Francija kritizē ASV par spiegošanu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francijas prezidents Fransuā Olands telefonsarunā ar ASV prezidentu Baraku Obamu pauda dziļu neapmierinātību ar ASV izlūkdienesta “Nacionālā drošības aģentūra” (NSA) veikto Francijas pilsoņu izspiegošanu.

Olands telefonsarunā pauda “dziļu neapmierinātību ar šo praksi, kura ir nepieņemama starp draugiem un sabiedrotajiem, jo tā pārkāpj Francijas pilsoņu privātumu”. Olands lūdza “sniegt visus paskaidrojumus, kā arī visu informāciju, kura varētu būt bijušā NSA konsultanta Edvarda Snoudena rīcībā”. Pēc sarunas Olands un Obama uzsvēra, ka izlūkošanas operācijas jāiekļauj “divpusējos ietvaros”, un vienojās, ka ASV un Francijas izlūkdienestiem “šajā ziņā jāstrādā kopā”, teikts Olanda biroja paziņojumā.

ASV Baltā nama administrācija pirms tam reaģēja uz Francijas sūdzībām par tās pilsoņu izspiegošanu, pavēstot, ka “visas valstis” veic spiegošanas operācijas. Francijas premjerministrs Žans Marks Ero bija paziņojis, ka ir “dziļi šokēts” par “Le Monde” ziņām, ka NSA ir slepeni ierakstījusi miljoniem telefonsarunu, kas notikušas Francijā. Francijas premjers pieprasīja paskaidrojumus par šādu NSA darbību.

Francijas laikraksts “Le Monde” nedēļas sākumā ziņoja, ka NSA 30 dienu laikā no 2012. gada 10. decembra līdz 2013. gada 8. janvārim ierakstījusi vairāk nekā 70 miljonus telefonsarunu Francijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+