×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
22. marts, 2012
Drukāt

Gabaliņš Žurkas gada shēmotājiem

zurka_gunaars_janaitis_1

No 27. marta jau otro gadu pēc kārtas Nacionālajā teātrī tiks sumināti mūsu tautas kalpi, kas šajā gadā sagādājuši mums neskaitāmus pārsteigumus un pārdzīvojumus. Balvas “100 g Žurkas” pasniegšanas ceremoniju tās veidotāji sola pacelt vismaz “Oskara” spožumā.

 

“Ja paraugās uz pagājušo gadu, kādās tik absurda situācijās neesam bijuši, iznāk pamatīgs ārprāts, tādēļ Žurkai atkal darāmā pietiek,” saka šā gada balvas pasniegšanas ceremonijas autors, režisors Valters Sīlis, kurš kopā ar aktieriem Mārtiņu Eglienu un neatkarīgo aktieri Jāni Skuteli ir arī ceremonijas scenārija autors, savukārt ar ieteikumiem par to, kurš politikas notikums būtu cienīgs saņemt desmito tiesu no Aigara Ozoliņa veidotās apzeltītās žurkas kilograma, šogad nācis neviens cits kā slavenā jautājuma “Kas notiek Latvijā?” autors Jānis Domburs.

Ceremoniju, tāpat kā pērn, vadīs Jānis Skutelis, tajā piedalīsies kupls Nacionālā teātra visu paaudžu aktieru pulks – Ainārs Ančevskis, Arturs Krūzkops, Uldis Anže, Jānis Āmanis, Marija Bērziņa, Dace Bonāte, Mārtiņš Brūveris, Mārtiņš Egliens, Daiga Gaismiņa, Juris Hiršs, Ģirts Jakovļevs, Jānis Vimba, 
Ivars Puga, Zane Jančevska un citi. Protams, centrā mūsu politiķi un mūzikas zvaigznes. Muzikālo priekšnesuma fonu radīs brāļi Oskars un Raimonds Petrauski kopā ar sitaminstrumentālistu Rihardu Zaļupi.

“Man patika ideja, kā Žurka bija attīstījusies pagājušajā gadā, tādēļ nolēmām attīstīt pērn Viktora Runtuļa aizsākto konceptu par balvas pasniegšanu,” šā gada politiskā kabarē formulu, kas aizstājusi savulaik populāro Kornēlijas un Circeņa tandēmu, skaidro V. Sīlis.

 

“Jums nāksies mainīt savus uzskatus, jo mēs esam apņēmības pilni panākt, lai jūs tos maināt! Tikai mūsu politiskais kabarē “100 grami Žurkas” spēj piedāvāt pasaules līmeni, kāds jums nebūs rādījies pat sapņos!” sola ceremonijas veidotāji. Tās režisors vien piebilst – piedāvāsim klasiskās Holivudas standartu.

 

Jautāts, vai tā nebūs izšķērdība šajos laikos, kad vajadzētu turēties pie zināmas mērenības, režisors ar smaidu attrauc – par to nevarot būt ne runas! Galu galā šogad gaidāms pasaules gals un mēs ejam uz visu banku, jo nav taču ko zaudēt.

 

Uzziņa

Scenogrāfs – Aigars Ozoliņš.

Kostīmu māksliniece – Ieva Kauliņa.

Muzikālais vadītājs – Raimonds Petrauskis.

Horeogrāfs – Alberts Kivlenieks.

Gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš.

Režisora palīdze – Ilze Grēvele.

Producents – Jānis Kaijaks.

Izrādes martā un aprīlī: 27., 28. III 19.00, 31. III 12.00 un 18.00; 1.,14., 15., 28. IV 12.00 un 18.00; 19., 23. IV 19.00.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+