×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. maijs, 2014
Drukāt

Gaida pieteikumus Baltijas Asamblejas balvām literatūrā, mākslā un zinātnē

Foto: LETAFoto: LETA

2013. gada Baltijas Asamblejas balvas zinātnē ieguvēja Renāte Blumberga.

Vēl līdz šī gada 2. jūnijam Baltijas Asambleja (BA) aicina pieteikt darbus ikgadējām BA balvām literatūrā, mākslā un zinātnē, informē Saeimas Preses dienests.

BA balva ir nodibināta, lai sekmētu literatūras, mākslas un zinātnes attīstību Baltijas valstīs un novērtētu izcilākos sasniegumus šajās jomās. Katras balvas apjoms ir 5000 eiro, un tās tiks pasniegtas Baltijas Asamblejas sesijā, kas notiks šī gada 23.- 24.oktobrī Igaunijas galvaspilsētā Tallinā.

Balvu literatūrā piešķir igauniski, latviski vai lietuviski uzrakstīta romāna, lugas, dzejoļu, stāstu un apcerējumu krājuma vai tamlīdzīga sacerējuma autoram. Darba pirmpublicējumam jābūt izdotam pēdējo triju gadu laikā.

Balvu mākslā piešķir autoram vai izpildītājam par pēdējo triju gadu laikā radītu mākslas darbu vai darbu ciklu tēlotājmākslā, lietišķajā mākslā, mūzikā, arhitektūrā un teātra mākslā vai kinomākslā. To piešķir režisoram, solistam, aktierim, baleta māksliniekam vai izpildītājmākslinieku grupai par izcilu māksliniecisku sniegumu pēdējo triju gadu laikā.

Savukārt balvu zinātnē piešķir izcila zinātniska darba vai pētījumu sērijas autoram humanitārajās, sociālajās vai dabas zinātnēs, ja darbam ir starptautiska nozīme, tas veicina zinātnes attīstību Baltijas reģionā un publicēts pēdējo triju gadu laikā.

Balvai iesniegtos literatūras, mākslas un zinātnes darbus vērtēs attiecīgās jomas eksperti, kuri kopā veido BA balvas žūrijas komiteju, un tās sastāvā ir deviņi cilvēki – trīs no katras Baltijas valsts.

2013. gadā BA balvu zinātnē par lībiešu vēstures liecību apkopošanu un pētījumiem saņēma Renāte Blumberga. BA balvu literatūrā saņēma lietuviešu dzejnieks, esejists un prozaiķis Donalds Kajoks par dzejoļu krājumu “Kurlajam ēzelītim” un romānu “Ezers un to pavadošās personas”. Savukārt balva mākslā pērn tika piešķirta komponistam Pēteram Vehi no Igaunijas par oratoriju “Marija Magdalēna”, kurā izmantoti svētie raksti koptu valodā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+