×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
1. jūlijs, 2012
Drukāt

Gārbere: Latvija iekarojusi manu sirdi

Foto-LETAFoto-LETA

Latvija patiešām ir iekarojusi manu sirdi un tā vienmēr būs ar mani, tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Panorāma” 1.jūlijā sacīja Amerikas Savienoto Valstu (ASV) vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere (attēlā), kuras amata pilnvaru termiņš tuvojas noslēgumam un kura jau drīzumā atgriezīsies ASV.

Gārbere uzskata, ka trīs gadu laikā, kopš viņa strādā Rīgā, Latvija ir mainījusies. “Kad es atbraucu, Latvija bija dziļā ekonomiskā krīzē. Tagad es redzu optimisma pieaugumu, redzu, kā aug pilsoniskā apziņa, cilvēki aktīvāk piedalās politiskajā dzīvē. Var dzirdēt daudz brīnišķīgu un iedvesmojošu ideju, kas virzīs valsti uz priekšu,” sacīja diplomāte.

Gārbere uzsver, ka trīs gadu laikā atklājusi daudz jaunu par Latviju. “Es iemīlējos ne tikai Rīgā, bet arī Latvijas lauku skaistumā un Latvijas iedzīvotāju viesmīlībā. Man paliks atmiņā daudz pozitīvu lietu. Es atceros vairākas jaukas tradīcijas. Gandrīz katrā pasākumā ir daudz ziedu. Atceros dziesmu svētkus un skaistās latviešu dejas. Atceros arī vietējo virtuvi. Pats svarīgākais ir cilvēki,” sacīja vēstniece.

Pirmais, ko viņa teikšot saviem radiem un draugiem par Latviju, būšot “Apciemojiet Latviju!”. “Gribētu, lai vairāk amerikāņu apciemotu Latviju, kas daudziem ASV ir nezināma valsts,” sacīja Gārbere.

Kā ziņots, Gārbere darbu Latvijā sāka pirms gandrīz trīs gadiem – 2009.gada augustā, bet jūlijā viņas pilnvaru termiņš beigsies. Gārberi nomainīs Marks Pekala, kuru šim atbildīgajam amatam jau apstiprinājis ASV Senāts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+