×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

Ģenerālis prasa nojaukt Sv. Katrīnas klosteri Sinajā

Foto: wikimedia commonsFoto: wikimedia commons

Izmaīlijas pilsētas tiesa izskatīs atvaļināta Ēģiptes armijas ģenerāļa Ahmeda Ragaijas Atija prasību par Sv. Katrīnas klostera nojaukšanu Sinaja pussalā un tur dzīvojošo kristiešu mūku deportēšanu uz Eiropu, vēsta portāls theartnewspaper.ru.

Mūsu ēras 6. gadsimtā dibinātais Sv. Katrīnas klosteris ir viens no pasaulē senākajiem apdzīvotajiem klosteriem, un tas ierakstīts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Pēc vietējās preses ziņām, Atija uzskata, ka 37 klosterī dzīvojošie mūki, no kuriem lielākā daļa pēc tautības ir grieķi, apdraud valsts drošību un pieprasa nojaukt klosteri, apgalvojot, ka tas uzcelts 2006. gadā, tātad nevar būt vēsturiski nozīmīgs. Tāpat ģenerālis apsūdz mūkus, ka tie virs klostera pacēluši Grieķijas karogu, tādējādi pārkāpjot Ēģiptes suverenitāti, kā arī pārdēvējuši vietējos nosaukumus grieķu vārdos, cenšoties noslēpt vietu, kur Mozus sastapis savu nākamo sievu.

Daudzus pārsteidza fakts, ka Izmaīlijas tiesa šādu lietu pieņēmusi, taču Ēģiptes likumi prasa izskatīt ikvienu prasību. Sarežģītāk apiet faktu, ka pats Muhameds savā testamentā apsolījis mūkiem apsardzi un dažādas privilēģijas. Vietējie beduīni, kuri klosteri apsargā jau 1400 gadus, ir pilnīgi no tā atkarīgi, turklāt klosteri apsargā Ēģiptes Senlietu ministrija.

Tiek pieļauts, ka ģenerāļa prasība faktiski nozīmē vien to ēku nojaukšanu, kuras ap klosteri tapušas pēdējos gados un bojā tā izskatu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+