×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. novembris, 2012
Drukāt

Ģimenes draugs – viens no septiņiem


Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) noliedz informāciju, ka par ministrijas valsts sekretāru izraudzīts ministra Roberta Ķīļa ģimenes draugs Aldis Austers.

 

“LA” redakcijai piesūtīta e-pasta vēstule (tāda publicēta arī portālā “Pietiek.com”), ka R. Ķīlis uzdevis sagatavot dokumentus, lai jau 20. novembrī valdība varētu apstiprināt jauno valsts sekretāru. A. Austers dzimis 1973. gadā, nav ieņēmis vadošus amatus valsts pārvaldē, bijis jaunākais referents Ārlietu ministrijā, pēc tam pildījis Latvijas Bankas atašeja pienākumus Briselē. Patlaban vada Eiropas Latviešu apvienības prezidiju. Nav bijis saistīts ar izglītības sistēmu. R. Ķīļa padomnieks Reinis Tukišs apstiprināja, ka A. Austers ir viens no kandidātiem. Taču konkurss uz valsts sekretāra amatu joprojām nav noslēdzies. Iespējams, tas beigsies mēneša laikā. Konkursa komisijā darbojas sešas amatpersonas no dažādām ministrijām. R. Ķīlim tajā esot tikai viena balss.

Vēstulē minēts, ka konkursā pieteikušies pieci pretendenti – bez A. Austera arī bijušie IZM valsts sekretāri Kristīne Jarinovska un Andris Sarnovičs,
 kurš tagad ir Banku augstskolas rektors, bijušais IZM parlamentārais sekretārs Didzis Šenbergs, kā arī pašreizējā valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Lauma Sīka. R. Tukišs, nenoliedzot, ka konkursantu vidū ir minētie, tomēr saka, ka kopumā esot septiņi pretendenti.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+