Latvijā
Sabiedrība

Gobzems nolēmis KNAB liecināt pret partijas biedru Kaimiņu1


13. Saeimā ievēlētās partijas “KPV LV” pārstāvji – valdes priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (no kreisās) un premjera amata kandidāts Aldis Gobzems atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās tikšanās ar Valsts prezidentu Rīgas pilī, 19.10.2018.
13. Saeimā ievēlētās partijas “KPV LV” pārstāvji – valdes priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (no kreisās) un premjera amata kandidāts Aldis Gobzems atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās tikšanās ar Valsts prezidentu Rīgas pilī, 19.10.2018.
Foto; LETA/Edijs Pālēns

Partijas “KPV LV” politiķis Aldis Gobzems piektdien, 25.janvārī, sniegs skaidrojumus Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) saistībā ar šodien no Saeimas tribīnes pausto par deputātu Artusu Kaimiņu (KPV LV), aģentūrai LETA apliecināja Gobzems.

Politiķis norādīja, ka īsi pēc Saeimas šodienas sēdes viņu uzrunājis KNAB vadītājs Jēkabs Straume, aicinot ierasties birojā, lai sniegtu paskaidrojumus par šodienas izteikumiem.

Gobzems aģentūrai LETA apliecināja, ka liecinās pret Kaimiņu un ka viņš zina “pietiekoši daudz” par Kaimiņa dzīvi.

Vaicāts, kāpēc agrāk nevērsās tiesībsargājošajās institūcijās, Gobzems atbildēja, ka līdz pēdējam “tiešām ticējis”, ka Kaimiņa izteikumi “nav taisnība un ka tas ir tikai teātris”.

Kā ziņots, konflikts starp “KPV LV” politiķiem Kaimiņu un Gobzemu esot sācies pēc Kaimiņa piedāvājuma partijai saņemt 100 000 eiro “no Rūdolfa”, šodien debatēs par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) valdības apstiprināšanu sacīja Gobzems.

Gobzems apgalvoja, ka Kaimiņš esot ticies ar kādu “Gobiņa kungu”, kas tautā esot zināms kā “Meroni kasieris”, un partijas “Vienotība” politiķi Arti Kamparu.

Gobzems atsaucās uz sarunu, kurā esot piedalījies gan viņš, gan Kaimiņš un vēl kādas trīs personas un kurā Kaimiņš esot norādījis, ka situācijā, kad partijai nav naudas, “Rūdolfs ir gatavs dot 100 000 eiro”, turklāt esot plāns naudas atmazgāšanai.

Sarunā klātesošie esot noraidījuši šo ideju un kopš tā laika esot sācies konflikts starp Kaimiņu un viņu, apgalvoja Gobzems.

Kā ziņots, Šveices advokāts Rūdolfs Meroni tika iecelts par smagos noziegumos apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga mantas glabātāju tiesvedības laikā, taču ir saņēmis oponentu kritiku, ka viņš šo statusu izmantojis, lai pats gūtu ietekmi Ventspils tranzīta uzņēmumos, savukārt Aivars Gobiņš ieņem dažādus amatus ar Meroni saistītos uzņēmumos.

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka Saeimas opozīcijas un atsevišķi frakcijas “KPV LV” deputāti šodien pauda bažas par ieceri atvieglot dalību Saeimas un tās komisiju sēdēs kriminālvajāšanai izdotiem deputātiem.

Kā ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vēl aizvien turpina izmeklēšanu kriminālprocesā, kurā par nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizdomās turētā statuss piemērots 13.Saeimas deputātiem Kaimiņam un Atim Zakatistovam (KPV LV).

LA.lv