Mobilā versija
-0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
25. janvāris, 2015
Drukāt

Grieķijā notiek parlamenta vēlēšanas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Grieķijā svētdien notiek parlamenta ārkārtas vēlēšanas.

Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka visvairāk balsu – apmēram 35% – ir izredzes iegūt galēji kreiso partiju apvienībai “Radikāli kreiso koalīcija” (SYRIZA), kuras līderis Aleksis Ciprs ir draudējis pārskatīt starptautiskā aizdevuma nosacījumus un atteikties no taupības pasākumiem, tādējādi radot bažas par Grieķijas aiziešanu no eiro zonas.

Otro lielāko atbalstu – apmēram 30% – prognozē premjerministra Antoņa Samara vadītajai konservatīvajai partijai “Jaunā demokrātija” (ND).

Pārējiem 20 sarakstiem paredz mazāk nekā 10% balsu.

Parlamenta vēlēšanas notiek pusotru gadu pirms termiņa, jo līdzšinējam parlamentam decembrī neizdevās ievēlēt jaunu valsts prezidentu.

Grieķijas parlamentā ir 300 deputāti, kurus ievēl uz četriem gadiem. 250 deputātus ievēl proporcionāli, bet atlikušās 50 vietas iegūst tas saraksts, kas vēlēšanās saņēmis visvairāk balsu. Proporcionālajā balsojumā ir jāpārvar 3% barjera, lai iekļūtu parlamentā.

Balsstiesības ir 9,8 miljoniem Grieķijas  pilsoņu.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+