×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
27. augusts, 2012
Drukāt

Grozījumi pabalstos

Valdība lēmusi par izmaiņām vairāku pabalstu izmaksās. No 2013. gada 1. janvāra divkārt paaugstinās izmaksu griestus maternitātes, paternitātes un vecāku pabalstiem. Šādu lēmumu valdība pieņēma jau 10. jūlijā, taču tagad ir skaidrs, ka šis nosacījums būs spēkā no nākamā gada sākuma.

Vecāku, maternitātes un paternitātes pabalstu maksimālais apmērs dienā būs 23,02 lati un 50 % no summas, kas pārsniegs 23,02 latus. Prognozes liecina, ka aptuveni viena piektdaļa pabalsta saņēmēju varēs saņemt lielāku summu nekā tagad, kad ir spēkā ierobežojumi (maksimālais apmērs dienā – 11,51 lats un 50 % no summas virs 11,51 lata).

Valdība arī nolēmusi, ka ģimenes valsts pabalstu, kas pašlaik ir astoņi lati mēnesī par katru bērnu, nemainīgu saglabās līdz 2014. gada beigām, bet pēc tam plānots atjaunot ģimenes valsts pabalsta diferenciāciju atkarībā no bērnu skaita ģimenē, proti, pabalsta lielumu par pirmo bērnu noteiks Ministru kabinets, par otro bērnu tas būs divas reizes, bet par trešo un nākamajiem bērniem – trīs reizes lielāks nekā par pirmo bērnu.

No nākamā gada 1. janvāra izmainīts arī bezdarbnieka pabalsta saņemšanas ilgums, kas vairs nebūs atkarīgs no cilvēka apdrošināšanas stāža. Visiem bezdarbniekiem tas būs deviņi mēneši. Pirmos trīs mēnešus šo pabalstu varēs saņemt pilnā apmērā, nākamos trīs mēnešus – 75 %, bet pēdējos trīs mēnešus – 50 % apmērā.

Tas nozīmē, ka bezdarbniekiem ar apdrošināšanas stāžu līdz 19 gadiem sociālais nodrošinājums kļūs ilgāks, lai deviņu mēnešu laikā palīdzētu atrast savai kvalifikācijai, prasmēm un interesēm atbilstošu darbu. Līdz šim cilvēkiem ar apdrošināšanas stāžu no viena gada līdz deviņiem (ieskaitot) bezdarbnieka pabalsta izmaksas periods bija četri mēneši; cilvēkiem ar apdrošināšanas stāžu no desmit līdz deviņpadsmit gadiem (ieskaitot) – seši mēneši; cilvēkiem ar apdrošināšanas stāžu no 20 gadiem – deviņi mēneši.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+