×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2016
Drukāt

“Grūti audzināmas grāmatas” pavisam normāliem bērniem

Anetes Bajāres zīmējumsAnetes Bajāres zīmējums

"Grūti audzināmās grāmatas" izstādes plakāts (fragments).

No 26. aprīļa līdz 22. maijam Kaņepes kultūras centrā būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas katedras maģistra programmas 1. kursa studentu bilžu grāmatu izstāde bērniem un viņu vecākiem “Grūti audzināmās grāmatas”, LA.lv uzzināja kultūras centrā.

LMA grafikas katedras studenti Anete Bajāre, Elīna Brasliņa, Rūta Briede, Anita Rupeika, Vivianna Marija Staņislavska, Dārta Stafecka, Anna Zvaigzne, gatavojoties ekspozīcijai gada nozīmīgākajā notikumā grāmatniecībā bērniem – Boloņas bērnu grāmatu tirgū Itālijā –, izveidojuši bilžu grāmatu sēriju “Grūti audzināmās grāmatas”. Sērijas nosaukums radies, pārfrāzējot Ilmāra Šlāpina dzejas cikla bērniem nosaukumu “Dzejoļi grūti audzinātiem bērniem”.

Izstādes un grāmatu sērijas nosaukums ir ironiska parafrāze par jaunajiem ilustratoriem pašiem, to “iekšējo” bērnu un talantu, kas tik grūti padodas “audzināšanai” – ilustrāciju, jaunu ideju un stāstu radošai realizācijai. Septiņu bilžu grāmatu sērija tapusi sadarbībā ar rakstniekiem un dzejniekiem – Ingu Gaili, Ievu Melgalvi, Ilmāru Šlāpinu, Sergeju Timofejevu un citiem, no kuriem lielākā daļa devusi iespēju studentiem strādāt ar iepriekš nepublicētiem darbiem, tādējādi izstādi vēršot par īpašu notikumu Latvijas bērnu literatūrā.

LMA studentu bilžu grāmatu sērija nesen bija apskatāma Boloņas bērnu grāmatu tirgū, Londonas grāmatu tirgū un vienlaicīgi ar izstādi Rīgā būs apskatāma arī grāmatu tirgū Abū Dabī.

Izstāde atvērta no 26. aprīļa līdz 22. maijam Kaņepes kultūras centrā Skolas ielā 15. Darba laiks aprīlī katru dienu no plkst. 13 – 02, maijā katru dienu no plkst. 12 – 02. Ieeja – bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+