EPA/LETA

Gulbis “US Open” pirmajā kārtā piekāpjas austrietim Haideram-Maureram 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis smagā ASV atklātā čempionāta pirmās kārtas spēlē pirmdien ar rezultātu 6-3, 3-6, 6-1, 6-7 (4:7), 4-6 piekāpās Andrēasam Haideram-Maureram no Austrijas.

Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 70

Līdz ar to Gulbis neizmantoja ļoti veiksmīgo sacensību izlozi un nākamajā nedēļā, visticamāk, piedzīvos kritienu rangā.

Maču Gulbis uzsāka pārliecinoši un jau otrajā geimā lauza pretinieka servi, panākot 2-0. Tomēr latvietis, kā viņam bieži gadās, pēc sekmīgas darbības atslābinājās un trešajā geimā jau pirmās divas breikbumbas ieguva Austrijas tenisists. Tās gan Gulbis atspēlēja, tomēr vēl divas breikbumbas Haiders-Maurers panāca piektajā geimā un samazināja rezultātu līdz 2-3.

Arī pēc šī pavērsiena pārliecinoši turpināja darboties serves uzņēmēji un uzreiz sestajā geimā Gulbis atkal atguva divu punktu pārsvaru – 4-2. Turpinājumā latvietis smagā cīņā uzvarēja savas serves geimu, bet astotajā geimā jau neizmantoja trīs mačbumbas pie pretinieka serves. Arī devītais geims latvietim nebija kā viegla pastaiga, tomēr viņš tika pie panākuma, kas nozīmēja uzvaru setā ar 6-3.

Otro setu jau sekmīgāk sāka Haiders-Maurers, kurš ceturtajā geimā “nobreikoja” Gulbi. Mačā par favorītu uzskatītais Gulbis šajā setā tā arī neieguva nevienu breikbumbu un cieta neveiksmi setā ar 3-6.

Trešais sets turpinājās līdzīgā cīņā, tomēr šoreiz jau atkal sekmīgāks bija Gulbis, kurš panāca 3-0, turklāt ieguva arī vēl vairākas breikbumbas, lai uzvarētu arī ceturtajā geimā, bet nespēja tās izmantot. Līdzīgo spēles gaitu parāda tas, ka pirmie četri geimi ilga 22 minūtes.

Sestajā geimā Gulbis vēlreiz lauza pretinieka servi un izcīnīja pārliecinošu panākumu trešajā setā ar rezultātu 6-1.

Arī ceturto setu Gulbis sāka pārliecinoši un jau pirmajā geimā ar trešo breikbumbu lauza pretinieka servi. Arī trešajā geimā Gulbim bija vairākas breikbumbas, tomēr tās viņš nespēja izmantot. Uz to uzreiz ceturtajā geimā austrietis atbildēja ar pirmo savu breikbumbu mačā, tomēr Gulbis to atspēlēja. Astotajā geimā gan latvietim vairs neizdevās uzvarēt pie savas serves un austrietis panāca izlīdzinājumu 4-4.

Turpinājumā abi sportisti aizspēlējās līdz taibreikam. Tajā pirmajās divās izspēlēs izvarēja Haiders-Maurers, bet vēlāk panāca arī 4:1. Uzvarot izspēles pie savas serves, Gulbis pietuvojās līdz 3:4, tomēr cīņā par uzvaru setā neiesaistījās un cieta neveiksmi ar 4:7. Ceturtais sets ilga 71 minūti.

Izšķirošajā setā pirmais pie breikbumbas trešajā geimā tika Haiders-Maurers, bet šo iespēju neizmantoja. Savukārt ceturtajā geimā Gulbis atbildēja jau ar trim neizmantotām breika iespējām. Izšķirošais pavērsiens notika devītajā geimā, kad austrietis lauza Gulbja servi un brīdi vēlāk noveda maču līdz uzvarošām beigām.

Līdz ar to Gulbis turnīru noslēdza ar desmit ATP ranga punktu nopelnīšanu.