×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
1. februāris, 2016
Drukāt

Hāgā atskaņota Garūtas slavenā kantāte “Dievs, Tava zeme deg”

Ārlietu ministrijas foto.Ārlietu ministrijas foto.

Iepriekš Garūtas kantāte izskanēja Sv. Gudulas katedrālē 2015. gada vasarā.

31. janvārī par godu Latvijas starptautiskās atzīšanas 95. gadadienai Svētā Jēkaba baznīcā Hāgā izskanēja Lūcijas Garūtas kantāte “Dievs Tava zeme deg”, kuras atskaņojumā piedalījās tenors Ingus Pētersons, baritons Aleksandrs Poļakovs, ērģelnieks Aivars Kalējs un apvienotais Beļģijas, Nīderlandes un Luksemburgas latviešu koris diriģentes Vitas Timermanes-Mooras vadībā, LA.lv uzzināja Ārlietu ministrijā.

Koncerta atklāšanā vēstniece Nīderlandē Ilze Rūse uzsvēra, ka “Latvijas de iure 95. gadadienas atzīmēšana Hāgā ir īpaša, jo Hāga tiek dēvēta par “pasaules juridisko galvaspilsētu”. Kantāte “Dievs Tava zeme deg” ar Andreja Eglīša vārdiem, kas pirmo reizi izskanēja 1944. gadā, dziļi un patiesi uzrunā tautu tiekšanos pēc miera un tiesiskuma, kas arī šobrīd vieno Eiropas tautas,” teica vēstniece.

Koncertā apvienojās ap piecdesmit latviešu dziedātāju no koriem “Ziemeļjūra” (Nīderlande), “Ugunis” (Beļģija) un “Meluzīna” (Luksemburga).

Projektu īstenoja Latviešu mākslas un kultūras centrs Nīderlandē sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Hāgā, un tas tika realizēts ar Ārlietu ministrijas finanšu atbalstu diasporas veicināšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+