Sports
Basketbols

Hornačeks: Porziņģis ir gatavs kļūt par “Knicks” pirmo vijoli 1


Kristaps Porziņģis jūt nogurumu pēc ilgās sezonas NBA, taču vakar Liepājā centās to slēpt.
Kristaps Porziņģis jūt nogurumu pēc ilgās sezonas NBA, taču vakar Liepājā centās to slēpt.
Foto – Zane Bitere/LETA

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir gatavs kļūt par Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Ņujorkas “Knicks” pirmo vijoli, uzskata šīs vienības galvenais treneris Džefs Hornačeks.

Pašlaik 21 gadu vecais Porziņģis iepriekšējo divu sezonu laikā kļuvis par vienu no “Knicks” līderiem, taču regulāri pirmās vijoles uzbrukumā svarīgākajos brīžos uzņēmušies Karmelo Entonijs vai Deriks Rouzs. Tiesa, pēdējos pāris mēnešos uzvirmoja spekulācijas par latvieša nākotni Ņujorkas komandā.

Aprīlī Porziņģis, būdams neapmierināts par komandā notiekošo, neapmeklēja sezonas noslēguma tikšanos ar “Knicks” vadību. Savukārt jūnijā pamatīgi uzliesmoja runas par latvieša aizmainīšanu uz citu vienību, tomēr beigās no kluba prezidenta amata tika atlaists slavenais Fils Džeksons.

Kā norādīja “Knicks” galvenais treneris Hornačeks, Porziņģa nākamais solis ir kļūt par komandas pirmo vijoli uzbrukumā.

Saistītie raksti

“Tas ir Porziņģa nākamais solis viņa kā spēlētāja izaugsmē – viņam jāprot ar to tikt galā,” laikraksts “The New York Post” citē Hornačeka teikto. “Viņam ir jāsper šis solis, bet, visticamāk, viņš tam ir gatavs.”

Tiek ziņots, ka Hornačeks pēc Džeksona atlaišanas virtuāli vairākkārt sazinājies ar Porziņģi.

“Knicks” komanda NBA izslēgšanas turnīrā nav iekļuvusi jau četras sezonas pēc kārtas.

Porziņģis savā debijas sezonā 72 mačos vidēji guva 14,3 punktus, izcīnīja 7,3 atlēkušās bumbas un bloķēja 1,9 pretinieku metienus, bet otrajā sezonā 66 spēlēs caurmērā iemeta 18,1 punktu un izcīnīja 7,2 atlēkušās bumbas, kā arī veica 2,0 blokus.

Šajā vasarā Porziņģis debitēs Latvijas basketbola valstsvienībā.

LA.lv