×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. augusts, 2014
Drukāt

Iepazīstinās ar Rīga 2014 veltītu 2 eiro monētu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 11. augustā, plkst.14 kultūras vasarnīcā “Esplanāde 2014” notiks Latvijas pirmās īpašā dizaina 2 eiro apgrozības monētas, kas veltīta Rīgai kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētai, prezentācija, vēsta birojs Rīga 2014.

Pasākuma laikā žurnālistiem un visiem interesentiem būs iespēja pirmajiem aplūkot, fotografēt, filmēt, kā arī iegūt plašāku informāciju par Latvijas pirmās īpašā dizaina 2 eiro apgrozības monētas tapšanu. Monētas mākslinieki Henrihs Vorkals un Jānis Strupulis.

Īpašā dizaina 2 eiro apgrozības monēta “Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014′ būs likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijā un citās eiro zonas dalībvalstīs. Monētas nonāks apritē tāpat kā cita apgrozības nauda – ar banku starpniecību sasniedzot tirdzniecības un citus uzņēmumus un iedzīvotājus. Latvijas Bankas kasēs Rīgā, Daugavpilī un Liepājā tā būs pieejama no otrdienas, 12. augusta.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikumi sniedz unikālu iespēju jaunā kvalitātē atklāt Rīgas un visas Latvijas piederību Eiropas kultūras kopīgajām vērtībām. Īpašā apgrozības monēta ir Latvijas Bankas ieguldījums šī nozīmīgā notikuma popularizēšanā Latvijā un ārvalstīs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+