×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. janvāris, 2016
Drukāt

Iespējams, aukstuma dēļ pagājušā diennaktī miruši pieci cilvēki (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Iespējams, aukstuma dēļ pagājušajā diennaktī miruši pieci cilvēki, aģentūrai BNS pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Trīs no cilvēkiem atrasti dārza mājiņās. Secināts, ka tās nav bijušas kurinātas un personas bija ģērbušās laikapstākļiem nepiemērotos apģērbos. Apmēram 60 gadus vecs vīrietis atrasts miris neapkurinātā dārza būdiņā un ģērbts plānā apģērbā. Šāda tipa pajumtē atrasts miris arī 55 gadus vecs vīrietis, savukārt apmēram 55 gadus veca sieviete atrasta mirusi guļam sniegā pie dārzā būdiņas.

Rīgā 45 gadus vecam vīrietim konstatēta nāve, kad viņš atrasts guļam uz ielas. 46 gadus vecs vīrietis ar iepriekš gūtu galvas traumu atrasts miris neapkurinātās telpās Rīgā.

Tāpat NMPD devies palīdzēt 25 cilvēkiem, kuri guvuši ķermeņa atdzišanu vai apsaldējumus. Bukša arī paskaidroja, ka vairākos gadījumos ķermeņa atdzišana konstatēta vecāka gada gājuma cilvēkiem, kuri ilgāku laiku palikuši vieni un pašu spēkiem nav varējuši iekurināt krāsni.

68 gadus vecam vīrietim Kurzemē nekurinātā miteklī konstatēta ķermeņa atdzišana.

Savukārt Latgalē 46 gadus vecs vīrietis atradies ārā nepiemērotā apģērbā un ar basām kājām un guvis abu kāju apsaldējumus.

79 gadus vecs vīrietis Zemgalē kādas saslimšanas dēļ ilgāku laiku laiku sēdējis sniegā, gūstot pēdu apsaldējumus un vidēji smagu ķermeņa atdzišanu.

Ķermeņa atdzišana konstatēta arī 86 gadus vecam vīrietim, kas atradās ratiņkrēslā.

Ķermeņa atdzišana konstatēta arī vairākiem 45 līdz 50 gadus veciem cilvēkiem, kas alkohola reibumā atrasti guļam uz ielas.

Tāpat slimnīcā nogādātas personas, kas apsaldējumus guvušas jau iepriekš, taču nav laicīgi vērsušies pēc medicīniskās palīdzības. Šiem cilvēkiem konstatēti plaukstu un pēdu apsaldējumi, tajā skaitā apsaldējumi attīstījušies līdz audu atmiršanas stadijai.

Līdz ar to nevar apgalvot, ka apsaldējumus gūst tikai bezpajumtnieki, jo liela daļa cietušo ir bezpalīdzīgi, vecāka gada gājuma cilvēki, kas nevar paši par sevi parūpēties, skaidroja Bukša.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tā ir diagnoze 75% alkaholiķu . par bezpajumtniekiem ,ir patvertnes bet tur dzert nedrīkst. Tātad jaizdara loģiska izvēle starp alkaholu un patvertni ,izvēlas alkaholu.

Draugiem Facebook Twitter Google+