handball.lv

Igauņi uz dēļiem, Latvija grupas līdere 0

Latvijas handbola valstsvienība 2015. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru sākusi ar divām uzvarām, svētdien Dobelē ar 35:25 (18:13) pārspējot Igauniju.

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 42
VIDEO. “Gudrīši!” Aivars Lembergs ar vienkāršu piemēru nodemonstrē, kā sankcijas ietekmējušas Krieviju
“AstraZeneca” paziņo, ka tā ir sākusi savas Covid-19 vakcīnas izņemšanu no apgrozības visā pasaulē

Sākot jaunu kvalifikācijas ciklu, komandas galvenais treneris Valdis Labanovskis atzina, ka pienācis laiks komandas skaisto handbolu papildināt ar uzvarām. Arī spēlētāju izteikumi liecināja par to, ka iepriekšējās spēles pret pasaules handbola grandiem ir devušas pārliecību, ka par uzvaru jācīnās katrā spēlē. No vārdiem pie darbiem – Latvijas izlase pasaules čemponāta kvalifikācijas turnīru sāka ar uzvaru Portugālē un turpināja Dobelē ar igauņu sagraušanu. Ar skaistu handbolu un sen neredzētu pārliecību!

Pats spēles sākums iznāca saraustīts. Aivis Jurdžs un Dainis Krištopāns norībināja vārtu stabus, Krištopāns panāca 1:0, taču 5. minūtē bija 1:3. Kopš tā brīža pārsvars pilnībā pārgāja Latvijas izlases pusē. Ļoti veiksmīgi līnijā izdevās atrast Ingaru Dudi, kas savukārt atraisīja rokas Krištopānam (seši vārti puslaikā!) un Jurdžam. Visu šo orķestridiriģēja un ik pa brīdim arī pats apspēlēja igauņus Austris Tuminskis. Ja lieta nonāca līdz pendelei, tad ar aukstasinībi izcēlās Jānis Pavlovičs. Aizsardzību teicami diriģēja Evars Klešniks, vārtos pirmajā puslaikā droši spēlēja Edgars Kukša, otrajā – Artūrs Kuģis. Labi palīgi bija arī pārējie, bet laukumā bija īsta komanda.

Igauņi tika noķerti 7. minūtē (3:3), 18. minūtē jau panākts piecu vārtu pārsvars (12:7), tāds tas pēc Jurdža naglas pēdējā puslaika sekundē tika paņemts līdzi uz ģērbtuvi. Pēc pārtraukuma Igaunijas izlase trīsreiz tika trīs vārtu attālumā, taču ne vairāk. Latvijas izlase spēlēja ar milzīgu pārliecību, kas deva arī veiksmi aizsardzībā un vārtsargiem, kas ļāva savus uzbrukumus pabeigt ar augstu produktivitāti. Igauņi balto karogu izkāra labu laiku pirms spēles beigām.

Latvijas izlase ar četriem punktiem kļuvusi par piektās kvalifikācijas grupas līderi. Vai šīs pozīcijas nosargāsim un iekļūsim izslēgšanas spēļu kārtā, uzināsim janvārī. Tad pa divām reizēm būs jāspēlē pret Bosniju, savā laukumā ar Portugāli un visbeidzot atbildes vizīte Igaunijā.

HANDBOLS

PASAULES ČEMPIONĀTA KVALFIKĀCIJAS TURNĪRS

5. grupa

Latvija – Igaunija 35:25 (18:13). Krištopāns 8, Dude 6, Pavlovičs 6/5, Tuminsks 5, Jurdžs 4, Arājs, Borodovskis, Kurmēns pa 2.

Spēles gaita: 1: (2 min.), 1:3 (5.), 3:3 (7.), 7:4 (12.), 12:7 (19.), 14:11 (24.), 18:13 (30.), 19:16 (35/), 21:18 (39.), 25:19 (45.), 29:21 (49.), 32:25 (56.), 35:25.