×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. novembris, 2014
Drukāt

Īsa pamācība, kā lietot dabīgos tīrīšanas līdzekļus (1)

spogultirisana2

Daudzas saimnieces pat neiedomājas, ka ir daudz dabisku tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļu, kurs viņas var pagatavot pašas.

1. Nosēdumus uz hromētām virsmām var notīrīt, noziežot ar zobu pastu, un kad sāk apkalst, notīrīt ar abrazīvu sūkli.

2. Lai atbrīvotos no dažādu virsmu nosēdumiem, kas periodiski parādās uz ūdens maisītāja, izmantojiet citronu. Sagrieziet šķēlītēs un uzlieciet uz vannas ūdens maisītāja, pēc pusstundas noņemiet, noskalojiet ar ūdeni un notīriet ar mīkstu lupatiņu. Tas ne tikai atbrīvos no nosēdumiem, bet arī piedos spīdumu.

3. Ar citrona sulas palīdzību vannu iespējams izmazgāt līdz spīdumam. Tam vajadzīga glāze svaigi spiestas citronu sulas un sūklis. Noklājiet vannas virsmu ar sulu, nedaudz ierīvējiet un noskalojiet ar ūdeni. Šis paņēmiens der gan emaljētajām, gan akrila vannām.

4. Ja jūsu flīzes ir izbalējušas un sākušas pārklāties ar ziepju nogulsnēm, tad ar citrona sulā mērcēta sūkļa palīdzību, jūs viegli atbrīvosieties no visiem netīrumiem. Bet pēc tam nopulējot ar mīkstu lupatiņu, jūs atgriezīsiet flīzēm spīdumu.

5. Lai atbrīvotos no netīrumiem podā, ielejiet citronu sulu pudelē ar smidzinātāju, apsmidziniet podu un pēc 15 minūtēm iztīriet ar birsti un noskalojiet ar ūdeni. Jūsu pods atkal mirdzēs.

6. Lai spogulis spīdētu, uzsmidziniet tam citrona sulu, pēc minūtēm desmit notīriet to ar lupatiņu.

7. Lai notīrītu no izlietnes un krāna nosēdumus, kas krājies jau ilgu laiku un ir grūti notīrāms, sajauciet ūdeni un etiķi attiecībā 1:1, iepiliniet tur piecus pilienus amonjaka. Iegūto maisījumu ielejiet pudelē ar smidzinātāju, izsmidziniet uz problēmzonām un atstājiet uz pusstundu. Pēc tam nedaudz paberziet un noskalojiet ar ūdeni.

8. Ja flīžu šuves noklājušas ar nosēdumiem vai pelējumu, ņemiet vidējas cietības zobu suku, pamērcējiet uzsildītā etiķī un ierīvējiet tās. Pēc nožūšanas ierīvējiet ar krītu. Pārpalikumus var nodzēst ar sausu, mīkstu lupatiņu.

9. Lai notīrītu flīzes, samitriniet tās, ierīvējiet ar sodu, pēc desmitminūtēm vēl neaudz ieberzējiet un nomazgājiet.

10. Tāpat viegli var attīrīt taukainas flīzes ar sinepju palīdzību. Ar sūkli un sinepēm notīriet flīzes, noskalojiet un noslaukiet sausas.

11. Ja vannas istabā uz kādas virsmas ir seni netīrumi, tad tās notīrīt var ar etiķi un sodu. Bagātīgi samērcējiet virsmu ar etiķi un nokaisiet ar sodu, pēc desmit minūtēm noberziet ar birstīti un noskalojiet.

12. Pagatavojiet ziepju gelu, ar kura palīdzību notīrīt var visu, kas atrodas vannas istabā. Ņemiet litra burku un sakrājiet tajā visus ziepju atlikumus, aplejiet ar vārošu ūdeni, un pēc kāda laika jums būs lielisks gēls.

13. Lai novērstu nosēdumu rašanos veļas mašīnā, reizi trīs mēnešos veļas pulvera nodalījumā ieberiet 100 g citronskābes vai glāzi citronu sulas un ieslēdziet visilgāko mazgāšanas režīmu ar maksimālo temperatūru.

 

dievietei_logo

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. PIRKT CITRONUS SANĀK DAUDZ DĀRGĀK, KĀ TOS TĪRĀMOS LĪDZEKĻUS VEIKALĀ……

Draugiem Facebook Twitter Google+