×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
4. novembris, 2016
Drukāt

“Islāma valsts” līderis pametis Mosulu

ReutersReuters

Karotājas pret Islāma valsti Mosulas tuvumā pērn novembrī.

Džihādistu grupējuma “Islāma valsts” līderis Abu Bakrs al Bagdadi ir pametis Ziemeļirākas pilsētu Mosulu, kurai šobrīd uzbrūk Irākas bruņotie spēki, ceturtdien pavēstīja Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons.

Par Bagdadi bēgšanu informējuši avoti specdienestos, uzrunājot Lielbritānijas parlamenta Pārstāvju palātu, sacīja ministrs.

Tā ir “skarba ironija”, ka “Islāma valsts” līderis ir pametis aplenkto pilsētu, bet izmanto internetu, lai citus iedvesmotu piedalīties cīņās par Mosulu, norādīja Džonsons, komentējot audiofailu, kuru publiskojusi “Islāma valsts”. Džihādisti apgalvo, ka tajā dzirdams Bagdadi, kurš draud Turcijai un aicina atbalstītājus aizstāvēt Mosulu.

2014.gada jūnijā dažas dienas pēc tam, kad džihādisti ieņēma plašas teritorijas Irākā, Bagdadi parādījās sabiedrībā Mosulā un paziņoja par “kalifāta” izveidošanu Irākā un Sīrijā.

“Islāma valsts” kontrolētā teritorija sarūk kopš pērnā gada, un Irākas spēki otrdien sasniedza Mosulu, kas ir džihādistu pēdējais lielais bastions Irākā.

ASV vadītā koalīcija lēš, ka Mosulā ir no 3000 līdz 5000 “Islāma valsts” kaujinieku.

Desmitiem tūkstoši Irākas karavīru, kurus atbalsta ASV vadītā koalīcija un tās kara lidmašīnas, 17.oktobrī sāka ofensīvu Mosulas atbrīvošanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+