Latvijā
Sabiedrība

Ivana meklēšanā iesaistās arvien lielāki NBS resursi 0

Foto – LETA

Sākot no šodienas, 7. jūlija, pēc Valsts policijas lūguma Liepājā pazudušā zēna meklēšanā iesaistīti vēl lielāki Nacionālo bruņoto spēku resursi, informēja Aizsardzības ministrijas pārstāve Sandra Brāle.

Meklēšanas darbu koordinēšanai un vadībai, ņemot vērā ģeogrāfisko izvietojumu, Jūras spēku mācību centrā izvietots Operācijas vadības centrs, kuru vada Valsts policija. Meklēšanas darbos šobrīd iesaistīti vairāk nekā 80 karavīru un zemessargu no Zemessardzes 4. brigādes, Mācību vadības pavēlniecības, Nodrošinājuma pavēlniecības un Jūras spēkiem.

Līdz šim pēc Valsts policijas pieprasījuma atbalstu zēna meklēšanas darbos sniegusi Zemessardzes 4. brigāde, 2. jūlijā iesaistot 39 zemessargus un karavīrus; 3. jūlijā – 69 zemessargus un karavīrus, savukārt 4. jūlijā – 31 zemessargu un karavīru. 4. jūlijā meklēšanas darbos tika iesaistīts arī Nacionālo bruņoto spēku helikopters Mi-17. Savukārt 5. jūlijā zēna meklēšanā iesaistījās seši Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras Ūdenslīdēju komandas ūdenslīdēji, pārmeklējot ūdenskrātuves Šķēdes pusē, kā arī 12 zemessargi un karavīri no Zemessardzes 44. kājnieku bataljona.

LA.lv