×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. maijs, 2012
Drukāt

Izdots 15 velomaršrutu ceļvedis pa Rīgas mikrorajoniem

velocelins

Rīgas domes Satiksmes departaments izstrādājis veloceļvedi “Iepazīsti Rīgu ar divriteni”, kurā, izmantojot esošo ielu infrastruktūru, izstrādāti 15 maršruti velosipēdiem pa dažādiem pilsētas mikrorajoniem.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja departamenta pārstāve Ilze Dišlere, ceļveža galvenā mērķauditorija ir iesācēji – tie, kas velosipēdu pilsētvidē tikai grasās izmantot kā ikdienas pārvietošanās līdzekli vai ceļojuma neatņemamu sastāvdaļu.

Izdevums noderēs arī tiem, kas vēlēsies ērtā veidā izzināt kultūras un dabas pieminekļiem bagāto Rīgas vidi, īpaši tās apkaimes ārpus pilsētas centra.

Maršrutos pieminēti vairāk nekā 200 dažādi interesanti objekti, par kuriem ir vērts zināt un katrs velomaršruts ir aprakstīts pēc vienotas shēmas.

Ceļvedī iekļauti 15 dažādi maršruti divu līdz 15 kilometru garumā, kas ved cauri 26 Rīgas mikrorajoniem un lielākoties ir veicami, braucot pa ietvi, parkiem, skvēriem, kā arī jau esošiem gājēju un velosipēdu ceļiem. Maršruti galvenokārt veidoti apļveidīgi, lai braucējs varētu atgriezties sākumpunktā, līdz ar to tos var sākt jebkurā vietā.

Daudzu velomaršrutu sākums plānots pie dzelzceļa stacijām, jo vilciens ir ērtākais un pieņemamākais sabiedriskā transporta veids, kā pārvadāt vienu vai vairākus velosipēdus. Maršrutiem ir dažādas grūtības pakāpes atkarībā no ceļa kvalitātes.

Dišlere uzsvēra, ka ceļvedī iekļauti arī noderīgi padomi par drošu braukšanu.

Ceļvedis izstrādāts Eiropas Savienības “Saprātīga Enerģija Eiropai” (IEE) programmas līdzfinansētā starptautiskās sadarbības projekta CARMA realizācijas gaitā.

Kopumā ceļvedis izdots 16 000 eksemplāros latviešu valodā, tas bez maksas būs pieejams tūrisma informācijas centros, skolu bibliotēkās un universitātēs. To bez maksas var arī lejupielādēt elektroniski Satiksmes departamenta mājaslapā “www.rdsd.lv”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+