Mobilā versija
-1.7°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
18. maijs, 2012
Drukāt

Izdots 15 velomaršrutu ceļvedis pa Rīgas mikrorajoniem

velocelins

Rīgas domes Satiksmes departaments izstrādājis veloceļvedi “Iepazīsti Rīgu ar divriteni”, kurā, izmantojot esošo ielu infrastruktūru, izstrādāti 15 maršruti velosipēdiem pa dažādiem pilsētas mikrorajoniem.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja departamenta pārstāve Ilze Dišlere, ceļveža galvenā mērķauditorija ir iesācēji – tie, kas velosipēdu pilsētvidē tikai grasās izmantot kā ikdienas pārvietošanās līdzekli vai ceļojuma neatņemamu sastāvdaļu.

Izdevums noderēs arī tiem, kas vēlēsies ērtā veidā izzināt kultūras un dabas pieminekļiem bagāto Rīgas vidi, īpaši tās apkaimes ārpus pilsētas centra.

Maršrutos pieminēti vairāk nekā 200 dažādi interesanti objekti, par kuriem ir vērts zināt un katrs velomaršruts ir aprakstīts pēc vienotas shēmas.

Ceļvedī iekļauti 15 dažādi maršruti divu līdz 15 kilometru garumā, kas ved cauri 26 Rīgas mikrorajoniem un lielākoties ir veicami, braucot pa ietvi, parkiem, skvēriem, kā arī jau esošiem gājēju un velosipēdu ceļiem. Maršruti galvenokārt veidoti apļveidīgi, lai braucējs varētu atgriezties sākumpunktā, līdz ar to tos var sākt jebkurā vietā.

Daudzu velomaršrutu sākums plānots pie dzelzceļa stacijām, jo vilciens ir ērtākais un pieņemamākais sabiedriskā transporta veids, kā pārvadāt vienu vai vairākus velosipēdus. Maršrutiem ir dažādas grūtības pakāpes atkarībā no ceļa kvalitātes.

Dišlere uzsvēra, ka ceļvedī iekļauti arī noderīgi padomi par drošu braukšanu.

Ceļvedis izstrādāts Eiropas Savienības “Saprātīga Enerģija Eiropai” (IEE) programmas līdzfinansētā starptautiskās sadarbības projekta CARMA realizācijas gaitā.

Kopumā ceļvedis izdots 16 000 eksemplāros latviešu valodā, tas bez maksas būs pieejams tūrisma informācijas centros, skolu bibliotēkās un universitātēs. To bez maksas var arī lejupielādēt elektroniski Satiksmes departamenta mājaslapā “www.rdsd.lv”.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (3)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+