×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. februāris, 2015
Drukāt

“Izlaiduma gads” dodas Eiropas tūrē uz piecām valstīm

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Piektdiena, trīspadsmitais datums – ideāla diena, lai uzsāktu filmas Eiropas tūri,” – tā pirms sēšanās autobusā Rīga – Sanktpēterburga paziņo filmas “Izlaiduma gada” režisors Andris Gauja, kurš kopā ar dzīvesbiedri, filmas aktrisi Elzu Feldmani piedalīsies 13 filmas seansos piecās Eiropas valstīs: Krievijā, Vācijā, Beļģijā, Nīderlandē un Luksemburgā.

Izlaiduma gada” Eiropas tūre sāksies ar seansu 13. februārī Sanktpēterburgā, leģendārās dokumentālo filmu studijas “ĻenDok” Baltajā zālē. Eiropas tūres ietvaros filmas komanda plānojusi apmeklēt virkni Vācijas pilsētu (Berlīne, Frankfurte, Bonna, Štutgarte, Brēmene, Freiburga, Minstere), vairāki seansi plānoti Beļģijā: Briselē un Monsā – tur filma iekļauta Monsas 31. Starptautiskā Mīlestības filmu festivāla konkursa programmā; tāpat filma tiks izrādīta arī Nīderlandē (Amsterdamā) un Luksemburgā. Visos seansos piedalīsies režisors Gauja ar filmas aktrisi Feldmani.

Filma “Izlaiduma gads” ir kinoteātros visskatītākā Latvijas filma 2014. gadā. Latvijā vien filmu uz lielajiem ekrāniem noskatījušies vismaz 36 000 cilvēku. Filma ir saņēmusi starptautisku atzinību, startējot prestižajos Monreālas, Čikāgas un Bergenas kinofestivālos, kā arī saņēmusi atzinīgas recenzijas no pasaules klases kinokritiķiem.

“Andra Gaujas meistarīgo debijas filmu caurstrāvo smalks vērojums un pieauguša spriedze,” – tā par filmu raksta “The Hollywood Reporter” kritiķis Stīvens Daltons. Savukārt “Cinemablographer” autors Pets Malens spriež: “”Izlaiduma gads” ir izaicinoša drāma, par kuru skatītāji diskutēs vēl ilgi pēc beigu titriem.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+