×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
24. augusts, 2015
Drukāt

IZM komisija vēl nenoslēdz darbu pie dziesmusvētku izvērtējuma pēc bērnu ģībšanas (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki un bērni, kuriem nepieciešama mediķu palīdzība, XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta "Manā dziesmā tu..." laikā Mežaparka Lielajā estrādē.

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) izveidotā komisija, kas izvērtē bērnu masveida ģībšanas apstākļus šovasar aizvadīto skolēnu dziesmusvētku laikā un svētku organizāciju, darbu pie galaziņojuma pirmdien vēl nepabeidza, žurnālistiem pavēstīja ministrijas pārstāve Ilze Salna.

Viņa atklāja, ka bijušas karstas debates par organizatoriskiem jautājumiem, lai nākamajos svētkos kļūdas netiktu pieļautas. Sēde pirmdien ilga vairāk nekā trīs stundas.

Salna uzsvēra, ka IZM komisija nevērtēs amatpersonu rīcību un atbildību.

IZM izveidotā komisija iepriekš galaziņojumu solīja augusta vidū. Komisijai jāsagatavo secinājumi par svētku organizāciju, tajā skaitā, dalībnieku slodzēm, veselības aizsardzību, kā arī iesaistīto pušu un dienestu komunikāciju. Ziņojumu iesniegs premjerei.

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisinājās Rīgā no 6.līdz 12.jūlijam, tajos piedalījās ap 37 890 dalībnieku.

Mežaparka Lielajā estrādē ģenerālmēģinājuma laikā sākās masveida bērnu ģībšana, kā dēļ tika pārtraukts koncerts, un vēlāk naktī ministres vadībā tika pieņemts lēmums atcelt arī svētku gājienu. Taču šis lēmums netika ievērots un gājiens notika.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Salna, beidz pļurkstēt – jāizvērtē Bērziņas atbildība!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+