Foto – LETA

Ja kandidāta sieva – vēlēšanu komisijā 0

Aglonas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja ir Lidija Šatilova. Viņas vīrs Osvalds Šatilovs tajā pašā novadā kandidē kā trešais numurs sarakstā ”Novads–mūsu mājas–mūsu atbildība”. Savukārt viņas māsa Helēna Streiķe ir pirmais numurs tajā pašā sarakstā. 


Reklāma
Reklāma
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 42
VIDEO. “Gudrīši!” Aivars Lembergs ar vienkāršu piemēru nodemonstrē, kā sankcijas ietekmējušas Krieviju
Krievija konfiscē itāļiem rūpnīcas. Itālijas atbildes gājiens ir filigrāns 32
Lasīt citas ziņas

Uzzināju, ka vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja nedrīkst piedalīties tikai balsu skaitīšanā… Vai tas tiešām ir pieļaujams? 
Ingeborga Zēvele Aglonā

 

 

Šatilovas kundze tiešām ir Aglonas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja, taču “likums neaizliedz deputātu kandidātu radiniekiem strādāt vēlēšanu komisijās,” atbild CVK informācijas daļas vadītāja Kristīne Bērziņa. Interešu konflikts esot tikai šķietams. ”Pildot pienākumus, vēlēšanu komisiju locekļiem un darbiniekiem precīzi jāievēro visi Vēlēšanu likumā un CVK instrukcijās iekļautie nosacījumi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēlēšanu komisiju locekļi ietekmēt to, kuri deputātu kandidāti ir ievēlēti, varētu tikai gadījumā, ja pārkāptu likumu un izdarītu noziedzīgu nodarījumu. Skumji, ja uzskatāt, ka vēlēšanu komisiju darbinieki ir potenciālie noziedznieki,” uzskata K. Bērziņa.

Kāda skolotāja, bijusī vēlētāju balsu skaitītāja vēlēšanu iecirknī Rīgā, gan nav tik droša par to, ka nav iespējams šmaukties. ”Pagājušajās vēlēšanās mēs visi godīgi saskaitījām balsis, tomēr kā tad Maskavā bija iespējams viltot rezultātu? Es domāju, ka balsu skaitītāji nedrīkst būt visi viena kolektīva darbinieki, kuriem, iespējams, visiem simpatizē viena partija. Vajag vismaz divus svešos blakus, jo tad kāds skatās uz pirkstiem. Noteikti kādam jāiet pieteikties par brīvprātīgo novērotāju!” aicina skolotāja.

Par brīvprātīgo pašvaldību vēlēšanu novērotāju var kļūt ikviens Latvijas iedzīvotājs no 16 gadu vecuma, kurš CVK mājaslapā www.cvk.lv iepazinies ar mācību kursu “Pašvaldību vēlēšanu kārtība” un aizpildījis vēlēšanu novērotāja reģistrācijas anketu. Pieteikties var līdz 30. maijam. ”Cita iespēja – pieteikties ar kādas partijas vai partiju apvienības starpniecību, lai tā pilnvaro par brīvprātīgo,” piebilst K. Bērziņa. CVK nesadala brīvprātīgos pa visiem iecirkņiem pēc saviem ieskatiem, bet ļauj katram pašam izvēlēties, kurā iecirknī vēlas novērot vēlēšanu procesu.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.