×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
1. oktobris, 2012
Drukāt

Japānā par nelikumīgu failu lejupielādi draudēs līdz pat divu gadu cietumsods

Foto - AFPFoto - AFP

Par failu lejupielādi, nelikumīgi iegūstot ar autortiesībām aizsargātus materiālus, Japānā turpmāk draudēs līdz pat divu gadu cietumsods vai naudassods līdz divu miljonu jenu (13 980 latu) apmērā.

Lai gan ar autortiesībām aizsargāta materiāla lejupielādēšana Japānā bijusi nelegāla jau kopš 2010. gada, saskaņā ar jaunajiem likuma grozījumiem turpmāk par to draudēs arī cietumsods. Teorētiski sods par nelikumīgu failu lejupielādi varēs tikt piemērots pat tajos gadījumos, kad tīmekļa lietotājs būs pārkopējis kaut vienu pirātisko failu.

Japānas advokātu kolēģiju asociācija izplatījusi paziņojumu, norādot, ka sodi šādiem pārkāpumiem būtu jānosaka civilkodeksā, nevis kriminālkodeksā. Šādi likuma grozījumi pieņemti, pakļaujoties mūzikas industrijas spiedienam. Taču kritiķi uzstāj, ka galvenā uzmanība būtu jāvelta tam, lai tīmekļa lietotāji šādiem materiāliem nevarētu piekļūt. Par nelegālu, ar autortiesībām aizsargātu materiālu augšupielādēšanu Japānā noteikts līdz pat desmit gadu cietumsods un naudassods desmit miljonu jenu apmērā. Kā liecina tirgus dati, Japānā ir otrais lielākais mūzikas tirgus aiz ASV.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+