Pasaulē
Citur

Japānu skārusi spēcīga viesuļvētra; divi cilvēki gājuši bojā 0

Reuters

Japānu svētdien skārusi viesuļvētra “Lan”, kas atnesusi sev līdzi spēcīgas lietusgāzes un laupījusi dzīvību diviem cilvēkiem, ziņo mediji.

Vismaz 11 cilvēki guvuši dažādus ievainojumus.

Viesuļvētra arī apgrūtināja cilvēkiem ceļu uz vēlēšanu iecirkņiem dienā kad valstī notika parlamenta vēlēšanas.

Brīdinot par iespējamiem plūdiem, dubļu nogruvumiem un spēcīgām lietusgāzēm, Japānas Meteoroloģijas aģentūra norādīja, ka šī ir “ļoti liela un ļoti spēcīga” viesuļvētra.

Meteorologi prognozē, ka Japānas centrālo daļu, tostarp Tokiju, viesuļvētra sasniegs agri pirmdienas rītā.

Viesuļvētras laikā viļņu augstums var sasniegt 12 metrus un nokrišņu daudzums – līdz 600 milimetriem, brīdinājuši meteorologi.

Vētras dēļ atcelti vairāk nekā 500 avioreisi un Japānas rietumos ierobežota arī prāmju un vilcienu satiksme, ziņo vietējie mediji.

Plkst.5 pēc Latvijas laika viesuļvētra atradās uz dienvidiem no Japānas un virzījās uz priekšu ar ātrumu 40 kilometri stundā, vējam sasniedzot ātrumu 180 kilometrus stundā (50 metrus sekundē).

“Lai pasargātu cilvēku dzīvības, Abes kabinets apvienosies un darīs visu, ko spēs, lai sniegtu palīdzību,” paziņoja Japānas premjerministrs Sindzo Abe, paredzot arī karavīru iesaistīšanu glābšanas darbos, ja radīsies tāda vajadzība.

Koči, Japānas rietumos, vētras dēļ balsošana parlamenta vēlēšanās sākās 20 minūtes vēlāk, nekā paredzēts, jo dubļu nogruvums nobloķēja ceļu.

Japānas dienvidu salās, kas atradās vētras ceļā, vēlētāji jau sestdien izmantoja iespēju nobalsot iepriekš.

Raidorganizācija NHK ziņo, ka jūrā gājis bojā kāds 70 gadus vecs vīrietis un vēl vienu vīrieti nositušas sastatnes, kas spēcīgā vēja dēļ sagāzušās.

Uzņēmums “Toyota Motor” paziņoja, ka vētras dēļ pirmdien apturēs darbus visās vietējās rūpnīcās.

Vairākos Japānas reģionos varasiestādes izsludinājušas evakuāciju, aicinot cilvēkus, kas dzīvo piekrastē, pakalnos vai upju malās, dotie uz patversmēm.

LA.lv