Kultūra
Teātris un kino

Jaunajā sezonā Latvijas Nacionālā opera un balets veidos sešus jauniestudējumus 16

Foto: LETA

Jaunajā sezonā Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) veidos sešus jauniestudējumus, aģentūra LETA uzzināja LNOB.

Kā šodien žurnālistiem pavēstīja LNOB valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš, šī sezona būs “pamatīgs izaicinājums visam operas kolektīvam, jo esam ieplānojuši izrādes, kas ir ievērojami sarežģītāks komplekts, nekā tas bijis iepriekšējās sezonās”.

“Tas prasa stiprākus resursus gan tehniskā, gan mākslinieciskā ziņā. Ceru, ka viss izdosies, jo, protams, mums jāmēģina, balstoties uz iepriekšējās sezonas panākumiem, iet soli uz priekšu,” skaidroja Liepiņš.

Jaunās sezonas programmā iekļauti jauniestudējumi Šarla Gola operai “Fausts”, baletam “Pērs Gints” ar Edvarda Grīga mūziku, Pētera Čaikovska operai “Jevgeņijs Oņegins”, Žorža Bizē operai “Karmena”, baletam “Pie zilās Donavas” ar Johana Štrausa mūziku, kā arī Riharda Vāgnera operai “Tanheizers”. Sezonu noslēgs festivāls “Viva Romantica”.

Uzņēmuma “Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis skaidroja, ka šajā sezonā tiks turpināta tā sadarbība ar LNOB.

“Mūsu sadarbības mērķis ir izmantot jaunās tehnoloģijas, lai plašākai Latvijas auditorijai būtu pieejami priekšnesumi. Tāpat kā līdz šim turpināsim sadarbību – televīzijas kanālā “360 TV” tiks pārraidīts sezonas atklāšanas koncerts. Sezonas laikā pārraidīsim piecus iepriekšējā gada uzvedumus,” sacīja Gulbis.

LNOB galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš norādīja, ka šī sezona ir plānota un ilgi gaidīta no dažādiem aspektiem, tostarp saistībā ar pašmāju izcilo mākslinieku piesaisti. Daudz spožu vārdu būs jaunajā sezonā, solīja Ozoliņš, turpinot, ka jauna iezīme šajā sezonā ir uzmanības pievēršana pašmāju jauno dziedātāju debijām. Tomēr Ozoliņš uzsvēra, ka šajā sezonā neiztiks arī bez pasaulē zināmu un iemīļotu dziedātāju dalības. Tāpat šajā sezonā izdevies piesaistīt slavenus diriģentus, sacīja Ozoliņš.

Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis skaidroja, ka šovasar četri Latvijas baleta dejotāji kļuvuši par dažādu starptautisko baleta konkursu laureātiem, līdz ar to lielajā sezonas atklāšanas koncertā ir vēlme akcentēt viņu panākumus.

LNOB jaunās sezonas atklāšanas Galā koncerts notiks 8.septembrī. Tajā piedalīsies gan iemīļoti pašmāju operas un baleta solisti, gan izcili viessolisti, gan arī Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki, Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris. Šī koncerta pirmajā daļā skatuve būs atvēlēta Latvijas Nacionālajam baletam, bet otrā daļa būs veltīta opermākslai.

Sezonas pirmajam jauniestudējumam – operai “Fausts” – pirmizrāde notiks 30.septembrī, bet 28.oktobrī gaidāma pirmizrāde Latvijas Nacionālajam baletam ar baletu “Pērs Gints”. 8.decembrī pirmizrādi piedzīvos Čaikovska operas “Jevgeņijs Oņegins” jauniestudējums. Pavasarī notiks operas “Karmena”, kā arī baleta “Pie zilās Donavas” jauniestudējumi.

LA.lv