×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
26. februāris, 2014
Drukāt

Jaunās Nacionālā teātra izrādes atslēgvārds – ģimene

Foto: Gunārs JanaitisFoto: Gunārs Janaitis

Latvijas Nacionālajā teātrī 27. februārī gaidāma pirmizrāde Džona Boitona Prīstlija lugai “Laiks un Konveju ģimene”, portālu LA.lv informēja teātra Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Rimšēviča.

“Stāsts par Konvejiem man ļoti atgādina to, kas pašlaik notiek Latvijā, kad mēs savā egoismā, cieņas un mīlestības trūkumā citam pret citu esam gatavi saārdīt to, pēc kā paši tik ļoti esam ilgojušies. Tāpēc, iestudējot šo izrādi, režijas atslēgas vārds man bija ģimene. Galu galā arī teātris ir ģimene, arī Latvija un pat visa pasaule ir viena liela ģimene, kuru tik viegli var izpostīt nepamatotas ambīcijas, alkatība, egoisms, vēlme uzkundzēties un galvenais – mīlestības deficīts” – atzīst izrādes režisors Edmunds Freibergs.

Izrādes skatītājus gaida cerību un sapņu pilnais laiks Anglijā tūlīt pēc 1. pasaules kara. Konveju kuplajā ģimenē tiek svinēta Kejas pilngadība, un tieši šai vakarā no frontes pārrodas Robins, ko gaida viņa meitene. Visiem skaidrs, ka tagad, kad karš ir beidzies, cilvēki dzīvos daudz gudrāk un labāk, bez naida, bez alkatības, mīlestībā, apzinoties, ka dzīvība ir brīnums, ko vērts sargāt. Tomēr lugas otrais cēliens parāda Konveju ģimeni gandrīz 20 gadus vēlāk, īsi pirms nākamā traģiskā kara – un viņu cerības ir sagrautas līdz ar pašu ģimeni… Trešajā cēlienā lugas autors Džons Bointons Prīstlijs (1894-1984) atved skatītāju atpakaļ 1919. gadā, lai parādītu aizsākumu tam, no kā sāksies Konveju sabrukums.

Lomās: Ināra Slucka, Ivars Kļavinskis, Līga Zeļģe, Ainārs Ančevskis, Madara Saldovere, Agnese Cīrule, Sanita Pušpure, Inga Misāne-Grasberga, Uldis Anže, Egils Melbārdis. Scenogrāfs Leonards Laganovskis, kostīmu māksliniece Ieva Kundziņa.

Džons Bointons Prīstlijs ir viens no pēdējiem lielajiem britu rakstniekiem, pārstāvējis to britu brīvdomātāju paaudzi, kas savos darbos atsaucas uz aktuāliem zinātnes un filosofijas jautājumiem. Savā 89 gadus garajā mūžā guva ievērību un pasaules slavu kā literāts, kas darbojies visos žanros – dramaturģijā, prozā, dzejā, rakstījis operas libretu un televīzijas lugas, bijis ne tikai vēsturnieks, bet arī ass publicists un radiodiktors.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+