×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
12. decembris, 2016
Drukāt

Jaungada svinību laikā Ķelnē pastiprinās policistu klātbūtni

AFPAFP

Lai izvairītos no pērn piedzīvoto masveida seksuālo uzbrukumu atkārtošanās, Ķelnes varasiestādes pirmdien paziņoja par papildus policijas spēku piesaistīšanu kārtības uzturēšanai Jaungada svinību laikā.

Paredzēts palielināt arī videonovērošanas kameru skaitu un izveidot no pirotehnikas brīvas zonas.

Pirms gada Vecgada vakarā Ķelnes centrā simtiem sieviešu piedzīvoja laupīšanas un seksuālo uzmākšanos, ko pamatā pastrādāja imigranti no Ziemeļāfrikas un Tuvajiem Austrumiem. Notikušais izsauca šoku visā Vācijā, un kancleres Angelas Merkeles piekoptā liberālā imigrācijas politika tika pakļauta īpaši asai kritikai.

Ķelnes policijas priekšnieks Jirgens Matiess pavēstīja, ka šogad kārtību pilsētas ielās uzraudzīs 1500 policistu, kamēr pērn par kārtību gādāja tikai 140 likumsargi, kas izpelnījās kritiku par nespēju atbilstoši reaģēt uz masveida noziegumiem.

Matiess pauda nožēlu, ka pagājušajā gadā policisti “nebiju tur, kur ļaudīm policiju vajadzēja”, un uzsvēra, ka “tas vairs nedrīkst atkārtoties”.

Pilsētā tiks uzstāti arī vairāki simti jaunu novērošanas kameru un palielināts arī pie policistu uniformām esošo kameru skaits.

Vislielākā policistu uzmanība būs pievērsta Ķelnes doma un galvenās dzelzceļa stacijas apkārtnei, kur pērn notika vairums no pastrādātajiem noziegumiem.

Ķelnes mērs Henriete Rēkere pavēstīja, ka piekļuve centrālajam laukumam šogad tiks stingri kontrolēta un ka drošības zonā būs aizliegts ienest petardes vai jebkāda cita veida pirotehniku.

Laukumu arī izgaismos mākslinieka Filipa Geista veidotā video un gaismas instalācija, kas tiks projicēta uz Ķelnes doma fasādes.

No aptuveni 1200 kriminālsūdzībām, kas tika saņemtas par pērnā gada notikumiem, vairāk nekā 500 attiecās uz seksuāla rakstura uzbrukumiem.

Taču vairums uzbrucēju tā arī nav notverti. Tomēr daudzi no aizdomās turamajiem, kas tika identificēti, bija imigranti no Marokas un Alžīrijas.

Līdzīgus uzbrukumus, lai gan ne tik lielā mērogā, Jaungada svinību laikā pērn pieredzēja arī citas Vācijas pilsētas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+