×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
3. oktobris, 2017
Drukāt

Jaunpilī nodedzināta Aigara Bikšes skulptūra “Marija ar bērnu” (12)

Aigars Bikse

Šodien Jaunpilī nodedzināta mākslinieka Aigara Bikšes veidotā lielformāta skulptūra “Marija ar bērnu”, informēja Jaunpils novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Baranovskis.

Policija notikuma vietā esot atradusi benzīna kannas vāciņu, līdz ar to ir aizdomas, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana, skaidroja pašvaldības pārstāvis. Policija par notikušo sākusi kriminālprocesu.

Lai arī skulptūras uzstādīšana Jaunpilī netika uzņemta viennozīmīgi, Baranovski nedomā, ka dedzinātāji varētu būt idejas pretinieki. Iespējams, vandalisma akts pastrādāts pēc alkohola lietošanas tuvējos mazdārziņos. Pagājušajā gadā skulptūra jau apmētāta spridzeklīšiem, taču citu mēģinājumu bojāt vides objektus vairs neesot bijis.

Ceļā uz Kartavkalniem vides objekts uzstādīts 2016.gadā un pašvaldībai izmaksāja 4377 eiro. “Nodarīti lieli materiālie zaudējumi, nerunājot par māksliniecisko un kultūrvēsturisko vērtību,” pauda Baranovskis.

Jautājums par to, vai minētajā vietā varētu uzstādīt kādu citu objektu, pašvaldībā pašlaik neesot aktuāls.

Jaunpils pils vadītāja Kristīne Liepiņa aģentūrai LETA pauda, ka pēc notikušā diez vai tiks īstenota iecere par mākslas darbu alejas izveidi gar gājēju un velosipēdistu celiņu uz Kartavkalniem.

Objekts esot bijis iecienīts tūristu vidū – tas apmeklēts gan speciāli, gan, dodoties uz Kartavkaliem.

Jaunpils novada pašvaldības publiskotā informācija liecina, ka skulptūra “Marija ar bērnu” radīta Rīgas kā vienas no 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta laikā. Tā ir 16.gadsimta mākslas darba kopija, kura radīšanā tika iesaistīti vairāki augstvērtīgi savas jomas profesionāļi. Skulptūra “Marija ar bērnu” pirms nonākšanas Jaunpilī piedalījās “Pieminekļu karu” performancē Rīgā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. es domaju ka tas varētu būt arnis bullinš jo viņš vienu gaddu nodedzināja levestē miskati. vajag vinu pameginat nopratinat

 2. 4 tūktoši par putuplastu…

 3. Bikšes debilitātes to ir pelnījušas. Vēl dedzināšanu var pasludināt par mākslas perfomanci.

 4. Tā pat vainīgos neatradīs!

 5. Prātiņ nāc nākās Atbildēt

  Kam traucēja šī jaukā skulptūra?

 6. Nebrinos.
  Kādā sakarā mums vēl lidz šim laikam ir krustnešu okupacijas statujas.
  Tas NAV normali

 7. Ļoti žēl 🙁 izcili skaists bija tas darbs! Patiess retums mūsu liberāļu piedrazotajā sabiedrībā. Pat grūti aptvert, ka kādam roka cēlās ko tādu izdarīt. Saprastu vēl, ja tur būtu kādas kroplības vai perversijas bijušas attēlotas. Bet te – vienkārši pat izskaidrot nevar, kuram kas tāds varēja traucēt…

 8. Suds kaads bija

Draugiem Facebook Twitter Google+