Mobilā versija
-1.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
6. aprīlis, 2016
Drukāt

Jelgavā varēs uzzināt, kā darināt tautastērpa kreklu

Foto: LETAFoto: LETA

14. aprīlī plkst. 18 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī noslēgsies lekciju cikls, kas veltīts latviešu tautas tērpam, LA.lv uzzināja Jelgavas Reģionālajā TIC.

Trešā un noslēdzošā lekcija veltīta tēmai “Kreklu piegriezuma un rotājuma attīstība Zemgalē 19. gadsimtā”, un to vadīs Latvijas Universitātes Latvijas Vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas vadītāja Dr. hist. Aija Jansone.

Krekls ir latviešu tradicionālā tautas tērpa pamatsastāvdaļa, ko senlatvieši valkāja gan ikdienas darbos, gan godos. Sieviešu un vīriešu tautas tērpa kreklu darināšanā Latvijas novados ir izmantotas dažādas tehnikas un paņēmieni, bet īpašas atšķirības vērojamas kreklu piegriezumā un rotājumos.

Lekcijas laikā 14. aprīlī kopā ar Aiju Jansoni varēs rast atbildes uz jautājumiem par tautas tērpa kreklu izejmateriāla izvēli, piegriezuma veidošanu un sašūšanas tehnoloģijām. Daļa lekcijas tiks veltīta analīzei par kreklu rotājumiem un to attīstību Zemgales tautas tērpā 19. gadsimtā.

Dalības maksa lekcijā – 3 eiro.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+