Latvijā
Kriminālziņas

Jelgavā “Volvo” šoferim neizdodas “uzpirkt” policiju2


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – Valsts policija

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas darbinieki, 9.maijā, pirms pulksten 11.00, veicot atļautā braukšanas ātruma kontroli Jelgavā, apturēja automašīnas Volvo X90 autovadītāju, kurš pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu. Autovadītājs apdzīvotā vietā brauca ar ātrumu 64 kilometri stundā, pie atļautā 50 kilometri stundā. Lai izvairītos no nepatikšanām, viņš mēģināja piekukuļot policistus, piedāvājot 20 eiro lielu kukuli, tā portālu “La.lv” informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

Autovadītājs tika aizturēts un pret viņu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323.panta 1.daļas “ Par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai apsolītāja, vai citas personas interesēs, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Zemgales reģionā šogad policisti aizturējuši jau 16 autovadītājus par kukuļdošanu, no kuriem Jelgavā 4. Policisti turpina aktīvi strādāt kukuļdošanas apkarošanas jomā.

 

Saistītie raksti
LA.lv