Mobilā versija
+2.9°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
27. septembris, 2015
Drukāt

Jeruzalemē izceļas sadursmes Aksas mošejas kompleksā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Austrumjeruzalemē svētdien, 27.septembrī, izcēlās sadursmes starp palestīniešiem maskās un Izraēlas drošības spēkiem Aksas mošejas kompleksā, un tas notika musulmaņu reliģisko svētku “Eid al-Adha” pēdējā dienā, paziņoja Izraēlas policija.

Palestīniešu jaunieši apmētāja ar akmeņiem un petardēm policistus un robežpolicijas spēkus, kas atbildēja ar “nekārtību izklīdināšanas līdzekļiem”, teikts policijas paziņojumā.

Saspīlējums šajā kompleksā un tā apkārtnē ir pastiprinājies pēdējās nedēļās, kad reliģiskus svētkus atzīmēja arī jūdaisti.

Aksas mošeja ir trešā svarīgākā islāma svētvieta, bet ebreji pazīst šo vietu kā Tempļa kalnu, kas ir svētākā vieta jūdaismā.

Izraēla ir aizliegusi nemusulmaņu – jūdaistu un kristiešu – lūgšanas Tempļa kalnā drošības apsvērumu dēļ.

Musulmaņi pēdējā laikā ir satraukti par ebreju apmeklējumu skaita palielināšanos šajā vietā un baidās, ka varētu tikt mainīti noteikumi attiecībā uz Aksas mošejas kompleksu. Pašlaik ebrejiem ir atļauts to apmeklēt, bet nav atļauts lūgt Dievu šajā vietā.

Svētdien tika atcelti vecuma ierobežojumi musulmaņu vīriešiem, kas ierodas Aksas mošejas kompleksā, savukārt ebreju apmeklējumi tika pārtraukti.

Policija paziņoja, ka situācija pašlaik “tiek kontrolēta”.

Aksas mošejas kompleksu pārvalda musulmaņu komiteja jau kopš krusta karu laikiem. Kopš 1967.gada, kad Izraēla okupēja Austrumjeruzalemi, tā kontrolē pieeju arī šim kompleksam.

Pievienot komentāru

Britu eksministrs: Krievija iejaukusies Lielbritānijas vēlēšanās (2)Tam, ka Krievija tiešā veidā iejaukusies Lielbritānijas vēlēšanās, ir skaidras liecības, Lielbritānijas parlamentā paziņojis bijušais Eiropas lietu valsts ministrs Kriss Braients. Nule
Draugiem Facebook Twitter Google+