Kultūra
Mūzika

Juris Vizbulis ar Emīla Dārziņa solodziesmām0


Juris Vizbulis.
Juris Vizbulis.
Publicitātes foto

Mazajā ģildē 5. aprīli tenora Jura Vizbuļa solokoncerts “Rezignācijas”, kas Latvijas simtgadē veltīts vienam no izcilākajiem latviešu komponistiem  Emīlam Dārziņam un viņa īpašajām pērlēm Latvijas mūzikā – solodziesmām. Koncertā izskanēs E. Dārziņa solodziesmu izlase, kurās atspoguļojas komponista dvēsele un dziļā jūtu pasaule.

Stāstot par savu soloprogrammu, Juris atklāj: “Solodziesmas, kuras caurstrāvo komponista personība, pārdzīvojumi dzīvē un mākslā, viņa dedzīgā mīlestība, ilgas, sāpes, ciešanas, cerības un sapņi. Pāri visam skan kvēla mīlestība uz dzīvi un Latviju!”

Juris E. Dārziņa solodziemas izvēlējies savai soloprogrammai, jo tās mūziķim ir emocionāli ļoti tuvas. “Emīla Dārziņa personība, viņa dzīves un daiļrades stāsts vienmēr ir ļoti saistījis un aizkustinājis. Pirmo reizi iepazinos ar E. Dārziņa solodziesmām jau 15 gadu vecumā. Mani īpaši aizkustināja dziesma “Pazudusī laimīte”,” tā teic Juris un neslēpj, ka katrai E. Dārziņa solodziesmai viņš pieskaras ar mīlestību un lielu cieņu: “Katra dziesma ir kā liela atklāsme par komponista dvēseles pārdzīvojumiem, nebeidzamajām ilgām mīlēt un būt mīlētam.”

Īpašs stāsts ir arī par koncerta nosaukumu “Rezignācijas”. “Rezignācija – ilgoties, dzīvot, mīlēt, baudīt un ciest,” tā Juris raksturo solokoncerta ideju, izvēloties nosaukumam dramatiskās E. Dārziņa solodziemas nosaukumu “Rezignācija”.

Koncertā dzirdēsim arī komponista E. Dārziņu laikabiedru Jāņa Poruka un Raiņa dzeju Jaunā Rīgas teātra aktiera Ivara Krasta lasījumā, kura sasauksies ar mūzikā atspoguļotajām jūtām un pārdzīvojumiem. Koncertā izskanēs iemīļotās un retāk atskaņotās E. Dārziņa solodziesmas. Solodziesmu ar A. Puškina vārdiem “Spāniešu romance” Juris izpildīs īpašā E. Dārziņa dzīves laika 1905. gada redakcijā.

Stāstot par sevi, Juris neslēpj, ka būt uz skatuves un dziedāt bija viņa bērnības sapnis. Viņš jau kopš mazotnes piedalījās dažādos dziedāšanas konkursos, veiksmīgi startēja konkursā “Ko tu proti?” un, kad mācījās Jelgavas mūzikas vidusskolā, uzvarēja operdziedātājas Alīdas Vānes starptautiskajā jauno vokālistu konkursā. “Atceros to sajūtu, kad stāvēju uz skatuves – toreiz tā pa īstam sapratu: jā, es gribu to darīt!”

Juris ir viens no Latvijas tenoriem, kurš sajūsminājis klausītājus gan Latvijā, gan ārzemēs – galvenokārt Itālijā, Anglijā, Austrijā un Francijā. Dziedātājs piedalās operās, operetēs, sniedz solokoncertus, veido garīgās mūzikas programmas balsij un ērģelēm, piedaloties dažādos mūzikas projektos un kamermūzikas koncertos. Īpaši cieša sadarbība izveidojusies Francijā, kur dziedātājs viesojas jau trešo gadu pēc kārtas ar saviem solokoncertiem, sadarbojoties ar franču ērģelniekiem, koncertējot baznīcās. Neskatoties uz saviem sasniegumiem, Juris neslēpj: “Uzskatu, ka dziedāšana jāmācās visu mūžu, ne mirkli nedrīkst atslābt. Man bija iespēja parunāties ar Inesi Galanti – viņai joprojām ir pedagogi, pie kā viņa strādā, turpina pilnveidoties. Un tas arī ir mans vislielākais mērķis, jo mana balss ir mans instruments. Ar to ir jāstrādā, tā ir jākopj, jāsaudzē un jāmīļo. Un tas jādara katru dienu. Tāpat kā sportā.”

Koncertā piedalīsies pianists Rūdolfs Vanks, kas ir koncertējis Vācijā, Dānijā, Šveicē, Nīderlandē, Somijā, Francijā, Singapūrā, Malaizijā un Armēnijā u. c. Paralēli aktīvai solista darbībai īpašu lomu pianista dzīvē ieņem kamermūzika, kur mūziķim ir īpaši sasniegumi, sadarbojoties ar dažādiem mūziķiem.

 

5. IV 19.00 Mazajā ģildē Rīgā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: no EUR 10 līdz 20

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
“Atklāšanas fanfaras”: koncertzāles “Latvija” atklāšanas koncertus translēs LTV
6 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Baltu rotas” svinēs jubileju ar “Latvian Voices” koncertu un zobencīņu paraugdemonstrējumiem
7 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Festivālu “Summertime – aicina Inese Galante” atklās franču džeza karaliene Mina Agosi
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
LPA nesteidz atbalstīt apriņķus un “paņem pauzi” līdz augusta vidum
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Policijai vēl nav izdevies notvert advokāta Bērziņa slepkavas
2 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Vēlētāji Ukrainā ir “salikuši visas olas vienā grozā” 1
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Pēc atteikšanās no cūkgaļas diviem bērnudārziem Vācijā vajadzīga policijas aizsardzība
1 stunda